Puchar Polski: Bytovia II Bytów - Wisła Puławy 5:3 po dogrywce

Jarosław Adamowicz (przy piłce) grał tylko w pierwszej połowie.
Jarosław Adamowicz (przy piłce) grał tylko w pierwszej połowie. Fot. Łukasz Capar
Drutex-Bytovia II Bytów dopiero po dogrywce pokonał Wisłę Puławy 5:3. Emocji było na 150, a nie na 120 minut. Teraz na stadion przy ul. Mickiewicza przyjedzie pierwszoligowiec. .

W meczu było wszystko, co kochają kibice. Piękne bramki, błędy, dramaturgia, doping kibiców, ostra walka, wiele strzałów i dogrywka. Obydwie drużyny miały apetyt na zwycięstwo. Z dwóch trzecioligowców górą okazali się bytowianie, którzy wystawili nerwy swoich fanów na wielką próbę. Do przerwy jednak oba zespoły nie pokazały swoich możliwości. Rozruszało się dopiero po niej.

W szatni padło bowiem kilka ostrych słów pod adresem bytowskich zawodników. Gospodarze ruszyli do ataków i w 20 minut prowadzili 3:0. Bardzo dobrze poczynał sobie Krzysztof Bryndal, którego występ stał pod dużym znakiem zapytania. Ten ambitny zawodnik pokazał, że jest głodny futbolu i zdobył dwie bramki.

W końcówce regulaminowego czasu u miejscowych nastąpiło totalne rozluźnienie. Defensorzy zaczęli popełniać błędy, które wykorzystali puławianie. Ku zaskoczeniu wszystkich doprowadzili do remisu 3:3 i do dogrywki. W niej gospodarze byli już zdecydowanie lepsi i udowodnili swoją wyższość nad puławianami.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się w dniach 25/26 sierpnia.

Wiadomo już, że do Bytowa na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Mickiewicza przyjedzie zespół z I ligi, bo drużyny z tego poziomu dołączają już do tych rozgrywek. Znów będą emocje.

Bytovia II Bytów - Wisła Puławy 5:3 (3:3, 0:0).

Bramki: 1:0 Krzysztof Bryndal (52), 2:0 K. Bryndal (58), 3:0 Maciej Maciejewski (68), 3:1 Łukasz Giza (69), 3:2 Wojciech Kępka (rzut karny - 83), 3:3 Dawid Matyjaszek (89), 4:3 Karol Sadzik (głową - 99), 5:3 Grzegorz Kraska (118).

Bytovia II: Oszmaniec, Cierson, Kasperowicz, Jóźwiak, Maciejewski, Pufelski, P. Łapigrowski, Wirkus, Ciemniewski (70 Kraska), Adamowicz (46 Sadzik), Bryndal (85 Toczek).