Puchar Polski dla miasteckiego zapaśnika Piotra Ziembickiego (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
W Warszawie odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym (do lat 17). Na trzech matach zapaśniczych rywalizowało 234 zawodników z 48 klubów z całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentował Piotr Ziembicki, który zdobył zloty medal w kategorii wagowej do 55 kg. W tej wadze startowało aż 25 zawodników. ZKS Miastko

Zawodnik z Miastka stoczył pięć zwycięskich pojedynków. Po kolei pokonał następujących zawodników: Bartosza Baćmagę (Olimpijczyk Radom) - przewaga techniczna 10:2, Piotra Siemionę (Olimpia Elbląg) - przewaga techniczna 9:0, Maximiliana McGowana (Olimpia Elbląg) - przewaga techniczna 12:4. Czwarta walka o wejście do finału okazała się najtrudniejszym starciem. Piotr Ziembicki wygrał z Gracjanem Jedutem (Agros Żary) na punkty 4:3. W walce o złoty medal zawodnik z Miastka nie dał najmniejszych szans Jakubowi Sucheckiemu (Śląsk Wrocław) wygrywając z nim przez przewagę techniczną 8:0.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął 14 miejsce na 48 starających klubów. Zwyciężyła Unia Racibórz przed Olimpijczykiem Radom i Śląskiem Wrocław.
W klasyfikacji województw pomorskie uplasowało się na drugim miejscu.

- Wspaniały występ Piotra w Pucharze Polski zapewnił mu start w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów), która odbędzie się w województwie łódzkim w dniach 1-3 maja. Mam nadzieję, że zwycięstwo w tych zawodach da Piotrowi przepustkę do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy i Świata Kadetów – mówi Kazimierz Wanke, trener ZKS Miastko.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko był gospodarzem turnieju o tytuł Mistrza Wybrzeża Młodzików w zapasach i turnieju minizapasów o Puchar Burmistrza Miastka. W hali OSiR  w Miastku walczyli młodzicy (do lat 14) oraz dzieci w minizapasach (do lat 11). Frekwencja w zawodach była bardzo wysoka. Łącznie na miasteckich matach rywalizowało 102 zawodników z 9 klubów województwa pomorskiego i Unia Swarzędz reprezentująca województwo wielkopolskie.

Worek medali dla miasteckich zapaśników (zdjęcia)