Puchar Polski dla słupszczan [zdjęcia]

res
Jakub Nawrot i Bartosz Szaniawski zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk zostali triumfatorami Pucharu Polski juniorów młodszych w judo w Bytomiu.

Zawody te zgromadziły ponad 300 zawodników z 64 klubów z Polski oraz reprezentację Ukrainy. Klub ze Słupska został sklasyfikowany na 2 miejscu w punktacji medalowej wśród chłopców.

Judocy z Gryfa zaprezentowali rewelacyjną formę i w bardzo efektowny sposób wywalczyli pierwsze miejsca.

Jakub Nawrot walczył w kategorii 73 kg i wszystkie swoje walki zakończył przed czasem. W drodze do finału pokonał zawodników z Czechowic-Dziedzic,Łodzi oraz Mińska Mazowieckiego.W walce finałowej Nawrot zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Michałem Cieślarem ( Czarni Bytom). Świetnie rozstrzygnął tę walkę taktycznie .Od początku narzucił swój styl walki , wykonał bardzo trudną kombinację technik i rzucił swego rywala na plecy,zdobywając tym samym Puchar Polski.
Bartosz Szaniawski ( aktualny mistrz Polski) walczący w kategorii 81 kg wygrał również 4 walki. Pokonał zawodników z Józefowa,Gdańska i Bielan Wrocławskich. W finale Szaniawski zmierzył się z reprezentantem Ukrainy Serhii Biletsem. Rywal Bartka był bardzo silny fizycznie i w drodze do finału wszystkie pojedynki zakończył przed czasem. Bartek przez całą walkę utrudniał swojemu przeciwnikowi złapanie uchwytu. Słupszczanin wykonał rzut sode-tsuri-komi-goshi i już do końca kontrolował pojedynek z Ukraińcem zdobywając tym samym pierwsze miejsce.

Wywalczenie Pucharu Polski przez Szaniawskiego i Nawrota to bardzo dobry prognostyk na przyszły rok i zapowiedź ,że ci młodzi słupszczanie stawiają sobie bardzo ambitne cele sportowe.

Bartosz Szaniawski (uczeń ZSMiL w Słupsku) oraz Jakub Nawrot (uczeń II LO w Słupsku) obecnie są liderami rankingu Polskiego Związku Judo w swoich kategoriach wagowych.

Bardzo blisko medalu ,na 5 pozycji uplasował się Aleksander Plombon (66kg).Olek stoczył 5 walk (3 wygrane ).Słupszczanin walczył bardzo ambitnie ,lecz w walce o brązowy medal zabrakło mu zdecydowanie sił i uległ swojemu rywalowi.

Na walkach eliminacyjnych zakończył swój start Dymitrij Janczylik (66 kg).