Puchar Polski: Energa Czarni - Anwil Włocławek 66:64 (zdjęcia, wideo)

sten, res
Koszykarze Czarnych wygrali mecz w Pucharze Polski.
Koszykarze Czarnych wygrali mecz w Pucharze Polski. Łukasz Capar
Polegli, ale stanęli ością w gardle rywali. Energa Czarni wygrała z Anwilem 66:64, ale w dwumeczu była słabsza. To goście zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Energa Czarni Słupsk -Anwil Włocławek

To i tak była długa przygoda Energi Czarnych z Pucharem Polski. W ostatnich latach słupszczanie odpadali w pierwszym meczu, nie pozostawiając sobie i kibicom złudzeń, co będzie się liczyć w sezonie.

Skrót z meczu Energa Czarni - Anwil Włocławek

W tym roku w pierwszej rundzie z Rosą Radom nie wypadało przegrać, z Anwilem Włocławek słupszczanom już nie wyszło. Grając w obu starciach bez Todda Abernethy'ego, podstawowego rozgrywającego, odpadli i nie poczują smaku występu w finałach zmagań.

Marius Linartas I Mateusz Kostrzewski po meczu

Pierwszy mecz, we Włocławku, słupszczanie przegrali 74:86. W Gryfii gospodarze zaczęli bojowo i odważnie. Prowadzili 11:6 i 31:24. Efektowne cztery bloki (w całym meczu 5) zaliczył Gadri-Nicholson, podopiecznym Mariusa Linartasa wchodziły trójki, na ławce Anwilu było już bardzo nerwowo.

Milija Bogicević i Michał Sokołowski po meczu

Niestety, wystarczyło trochę nonszalancji w drugiej kwarcie, kilka spektakularnych strat "od czapy" Odeda Brandweina, by Anwil odrobił straty i kontrolował wynik.

Awans Enerdze Czarnym uciekł na przełomie trzeciej i czwartej kwarty, gdy Szubarga trafił z rzędu trzy trójki. W samej końcówce była jeszcze szansa, ale znów kilka niepotrzebnych strat (Dab­kus, Brandwein) zastopowało impet gospodarzy.

Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 66: 64 (22:22, 14:17, 17:17, 13:8)

Energa Czarni: Mateusz Kostrzewski 21 (3), Valdas Dabkus 13 (2), Robert Tomaszek 4, Gadri-Nicholson 8, Levi Knutson 8 (2), Oded Brandwein 9, Wojciech Osiński 0, Michał Nowakowski 2, Szymon Długosz 1.

Anwil Włocławek: Seid Hajrić 12, Krzysztof Szubarga 18 (3), Arvydas Eitutavicius 6, Łukasz Seweryn 6 (2), Przemysław Frasunkiewicz 0, Tony Weeden 4, Michał Sokołowski 2, Mateusz Bartosz 4, Ruben Boikin 11 (1).