Puchar Polski: Gryf II Słupsk - Anioły Garczegorze 0:5 (wideo)

Jarosław Stencel [email protected]
Młodzi piłkarze Gryfa (w białej koszulce Hubert Sawicki) dali sobie wbić gole czwartoligowcom dopiero w dogrywce. Kamil Nagórek
W jedynym środowym spotkaniu IV rundy Pucharu Polski, Gryf II Słupsk (klasa okręgowa), przegrał po dogrywce z Aniołami Garczegorze (IV liga) 0:5.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem optycznej przewagi gości. Dwukrotnie reklamowali faule w polu karnym. Gryfici zaatakowali pod koniec. Najpierw tuż obok bramki strzelił Arkadiusz Wódkiewicz, a następnie bliski strzelenia gola był Hubert Sawicki, ale obronił jego strzał Adam Wojtowicz. W drugiej dwukrotnie próbował Marcin Staszczuk, a w 76 minucie tuż nad poprzeczką uderzył Daniel Sidor.

Dobrze budowana obrona gryfitów szybko uległa destrukcji w dogrywce. Po akcjach z boków boiska i strzałach z bliskiej odległości padły pierwsze dwa gole. Potem pięknym strzałem z dystansu popisał się Cyprian Nowocień. Dwa kolejne gole padły po rzutach rożnych. Dla Aniołów był to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek w IV lidze. Pozostałe środowe mecze z powodu opadów śniegu zostały odwołane.

Gryf II Słupsk - Anioły Garczegorze 0:5 (0:0, 0:0)
0:1 Cyprian Nowocień (93), 0:2 Bartosz Ostrowski (101), 0:3 Cyprian Nowocień (116), 0:4 Marcin Maszota (118), 0:5 Cezary Plichta (120)

Żółte kartki: Rejak, Marciniak - Staszczuk, Drzazgowski, Stefański

Gryf II: Libigocki - K.Oblizajek, Michalak, B.Stępień, Rejak, Sidor, Marciniak, Piechowski (60 D.Mikulski), Kisielewski, H.Sawicki, A.Wódkiewicz.

Anioły: Wojtowicz - P.Mielewczyk, Drzazgowski, Wroński (81 Plichta), Piotrowski, M.Maszota, M.Świtała (56 Ł.Łapigrowski), Stefański, Choszcz (46 Ostrowski), Staszczuk, Smolarek (46 Nowocień).