Puchar Polski: Gryf Słupsk i Jantar Ustka zagrają w kolejnej rundzie

Jarosław StencelZaktualizowano
Jantar Ustka zagra z Gryfem Słupsk 15 maja
Rozegrano spotkania 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Z naszego regionu pozostały na placu boju zespoły Jantara i Gryfa, które zmierzą się w kolejnej rundzie 15 maja.

Do przerwy w Malborku zdecydowanie lepiej wyglądała Pomezania (klasa okręgowa) prowadząc 2:0. W szatni Gryfa w przerwie musiało być gorąco i słupszczanie wyszli zmobilizowani na drugą część meczu. Bramkę w 50. minucie zdobył Fabian Słowiński, a w 56. Michał Szałek z rzutu karnego. W dogrywce gola strzelili gospodarze, ale wyrównał w 120. minucie Daniel Piechowski (on też stał w bramce podczas rzutów karnych i jednego obronił). Rzuty karne wygrali gryfici 4:2.

W Łęczycach z miejscowym Zenitem (klasa okręgowa) grały Anioły Garczegorze. Już w 13. minucie goście mieli rzut karny, ale goście przekombinowali Sidor rozegrał piłkę krótko ze Słumińskim i strzał obronił bramkarz Zenitu. Podopieczni trenera Tadeusza Wanata wyszli na prowadzenie po strzale Słumińskiego w 21. minucie, ale minutę potem stracili gola za sprawą Dulka. Za moment sytuację sam na sam wybronił bramkarz Aniołów. W 45. minucie sędzia znów wskazał na jedenasty metr dla Aniołów, ale po chwili anulował swoją decyzję. W 60 minucie na prowadzenie wyszedł Zenit po strzale Domskiego. Od 75. minuty Anioły grały w dziesiątkę po czerwonej kartce (za dwie żółte) Sidora. W 87. minucie z rzutu karnego wyrównał Kowalski. Chwilę potem trzecią bramkę strzelili gracze Aniołów, ale nie uznał jej sędzia. Protestował przeciwko temu Kowalski i otrzymał czerwoną kartkę. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę strzelili gracze Zenitu.

W Gdyni na stadionie Checzy rywalizował Jantar Ustka z zespołem Nadmorska Liga Szóstek. Do przerwy po błędach obrony Jantar tracił gole w 24. i 43. minucie. Lepiej zagrał po przerwie. Bramki strzelali po szybkich akcjach Karol Czubak (57), Kamil Wójcik (74, 88) i Bartłomiej Oleszczuk (80). W Miastku Start stawiał czoła liderowi IV ligi Gromowi Nowy Staw, ale ostatecznie uległ 0:1 po golu w 87. minucie. Okazję na wyrównanie miał Piotr Baranowski.

Inne wyniki:

Radunia II Stężyca – Czarni Pruszcz 1:3
GKS Kolbudy- Radunia Stężyca 0:2
Spójnia Sadlinki- Powiśle Dzierzgoń 2:2 i 2:4 (po rzutach karnych)
Stolem Gniewino- Lechia II Gdańsk 1:3

W kolejnej rundzie 15 maja zagrają:

Gryf Słupsk - Jantar Ustka
Powiśle Dzierzgoń - Stolem Gniewino
Czarni Pruszcz Gdański - Grom Nowy Staw
Zenit Łęczyce - Radunia Stężyca

Finał 26 czerwca o godz. 17.30 na stadionie przy ulicy Zielonej w Słupsku. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych, a finalista otrzyma 10 tysięcy.

Pomezania Malbork - Gryf Słupsk 3:3 (2:2, 2:0) k. 2:4
Bramki: 1:0 (32), 2:0 (43), 2:1 Fabian Słowiński (50), 2:2 Michał Szałek (56-karny), 3:2 (115-wolny), 3:3 Daniel Piechowski (120)
karne: Szałek, Jednruch, Sosnówka, Zieliński (nie strzelił), Piechowski
żółte kartki: Piechowski, Więckowski, Szałek

Gryf: Michał Dyda - Szałek, Piechowski, Jendruch, Zieliński, D.Więckowski, Piekarski, Amoah, Słowiński, K.Bednarczyk, Szmytkiewicz (55 D.Mikołajczyk, 65 Sosnówka).

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.