Puchar Polski: Hit Kobylnica szykuje się do rewanżu z Liderem Pruszków

Hit chce zagrać dobry mecz w Pruszkowie.
Hit chce zagrać dobry mecz w Pruszkowie. Fot. Kamil Nagórek
W środę w Pruszkowie koszykarki Hitu Kobylnica będą walczyć w meczu rewanżowym drugiej rundy Pucharu Polski. Zmierzą się z tamtejszym Liderem Pruszków.

Lider

Lider

Lider Pruszków w minionej kolejce I ligi centralnej pokonał VBW Gdynię 72:48. Było to 14 zwycięstwo Lidera w tym sezonie.

Już wynik pierwszego spotkania w Kobylnicy nie pozostawił jednak wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Hit uległ podwarszawskiemu zespołowi 37:63.

- Wystarczyły dwa momenty (trzy ostatnie minuty drugiej kwarty i dwie ostatnie minuty czwartej kwarty) by przegrać 26 pkt. Bardzo szkoda, że takie chwile się nam przytrafiły, ale z drugiej strony to naturalne, gdy zespół przeciwny jest na wyższym poziomie organizacyjnym a za tym idzie i sportowym - ocenia tamto spotkanie Robert Pietraś, szkoleniowiec Hitu.

Szkoleniowiec ma zapis tego meczu na taśmie i chce jeszcze raz przeanalizować je wraz zawodniczkami. - Musimy poprawić nasze błędy w defensywie, zniwelować ubytki w ataku. Mam nadzieję, że na podstawie tego zapisu uda się wyciągnąć wnioski i zagrać w Pruszkowie dobre spotkanie - ocenia Pietraś.

On i jego podopieczne wyjadą do Pruszkowa w dzień rewanżu, pociągiem. - Takie spotkanie pokazuje gdzie jesteśmy i nad czym musimy pracować, by w kolejnych grach było jeszcze lepiej. Pojedziemy tam zagrać dobry mecz. Na to będziemy gotowi - ocenia szkoleniowiec.