MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Puchar Polski w regionie. Głos Pomorza - Sparta Sycewice 1:2 (po dogrywce)

(fen)
Sylwester Krawczyk po zdobyciu wyrównującego gola dla Głosu Pomorza.
Sylwester Krawczyk po zdobyciu wyrównującego gola dla Głosu Pomorza. Fot. Łukasz Capar
Jeszcze raz potwierdziło się, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Z rywalizacji odpadli między innymi: Diament Trzebielino, Chrobry Charbrowo i Polonez Bobrowniki. A zespół Głosu Pomorza postawił heroiczny opór Sparcie Sycewice.
Puchar Polski. Glos Pomorza - Sparta Sycewice 1:2 po dogrywce

Puchar Polski. Głos Pomorza - Sparta Sycewice 1:2 po dogrywce

Kto by się spodziewał, że Głos Pomorza stawi straszny opór reprezentantowi słupskiej klasy okręgowej - Sparcie Sycewice. Do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Mecz na usteckim stadionie był emocjonujący. Przewaga w wyszkoleniu technicznym była po stronie sycewiczan. Oni też częściej posiadali piłkę.

Głos Pomorza grał rozsądnie i nie szafował siłami. Sparta atakowała, ale obrona gospodarzy rozbijała skutecznie ich akcje. Sycewiczanie denerwowali się, bo za wszelka cenę chcieli wygrać w ciągu 90 minut. Nie udało się. Słowa uznania należą się ekipie Głosu Pomorza, która mimo że była bez treningów, to walczyła z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. W końcówce meczu zabrakło jej sił. Jeszcze przy stanie 1:1 w regulaminowym czasie doskonała okazję zmarnował Krzysztof Winiarski. Po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. W rewelacyjnej formie był Jan Boba. Ten 64-letni bramkarz stanowił niezwykle trudną przeszkodę do pokonania. Wielu młodych golkiperów mogło by się jeszcze uczyć wielu elementów bramkarskiego fachu. Sycewiczanie awansowali do II rundy.

Glos Pomorza - Sparta Sycewice 1:2 po dogrywce (1:1).

Bramki: 0:1 Paweł Sławski (8), 1:1 Sylwester Krawczyk (10), 1:2 Krzysztof Ostrowski (116).

Czerwona kartka: Krzysztof Stasiak w 119 minucie.

Więcej o rozgrywkach pucharowych przeczytasz w czwartkowym wydaniu Głosu Pomorza