Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla Mikołaja Rucińskiego

Miastkowianin Mikołaj Ruciński (z lewej) otrzymał Puchar WOŚP, który wręczył słupszczanin Mirosław Gintrowicz Fot. Ze zbioru organizatora imprezy
W XVIII Turnieju Tenisa Stołowego w ramach XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udział wzięło dwudziestu dwóch zawodników.

Wśród grających były też dwie kobiety. Zawody przeprowadzono w hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Tadeusza Gwiżdża w Słupsku. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: amatorów i ligowców. W stawce ligowców o pierwsze miejsce zagrali Mikołaj Ruciński (Miastko) i Paweł Muca (Redęcin). W bezpośredniej grze górą był miastecki gracz, który wygrał najważniejszą potyczkę 3:2 (11:9, 8:11, 12:10, 9:11 i 13:11). Trzecie miejsce zajął słupszczanin Czesław Popiel. Z grona amatorów triumfował Włodzimierz Wasielewski. Drugi był Dimitry Aniskiewicz (Ustka). Trzecią lokatę wywalczył Mirosław Gintrowicz (Słupsk).

Następnie zwycięzcy obu kategorii (M. Ruciński i W. Wasielewski) spotkali się w meczu o Puchar WOŚP. Zwyciężył M. Ruciński 3:0. Cały dochód, z dobrowolnej wpłaty każdego uczestnika w wysokości 490 zł, został przekazany Aleksandrze Karnickiej, szefowej Słupskiego Sztabu 30. Finału WOŚP.

Nagrody dla zawodników, którzy zajęli czołowe miejsca, ufundował Paweł Lisowski (starosta słupski) oraz Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku.