Radość Gryfa w Starogardzie (wideo)

Za zwycięstwo Gryf otrzymał puchar i 30 tysięcy złotych
Za zwycięstwo Gryf otrzymał puchar i 30 tysięcy złotych kamera Jarosław Stencel
Fragmenty meczu finałowego Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg pełen zwrotów akcji. Piłkarze Gromu, którzy w IV lidze dwukrotnie dość łatwo pokonali gryfitów, szybko objęli prowadzenie za sprawą Bartosza Drewka. Słupszczanie nie poddawali się. Bardzo groźne i minimalnie niecelne były strzały Damiana Tofila. On też wyrównał po rzucie karnym za faul na Damianie Mikołajczyku. Następnie zaczęli przeważać piłkarze z Nowego Stawu.

Bardzo groźny i nie do zatrzymania był dla bocznych obrońców Robert Wesołowski i to on zdobył ponownie prowadzenie. Goście mogli je przed przerwą jeszcze podwyższyć, ale strzały Mateusza Daukszysa oraz Tomasza Grabowskiego okazały się minimalnie niecelne, a raz zapobiegł sytuacji Rafał Bobrowski. W poprzeczkę trafił też Daukszys. Po przerwie rzut wolny wybronił Michał Kędzia. Tuż obok słupka potężnie strzelił Adrian Solczak. Dużo ożywienia wniósł Wojciech Wójcik, który w 54. minucie trafił z dystansu po ziemi w słupek. On też po dograniu z prawej strony wyrównał. Gryf już wtedy grał w „10”, a na trybunę został odesłany protestujący przeciw decyzjom sędziego trener Grzegorz Bednarczyk. Niestety, znów dał o sobie znać Wesołowski, który strzelił w samo okienko w długi róg, ale chwilę potem wyrównał Jarosław Felisiak po karnym podyktowanym za rękę Szymona Jagodzińskiego blokującego strzał Wójcika. W dogrywce stroną przeważającą byli osłabieni gryfici. Dwukrotnie okazje miał Wójcik, a nad poprzeczką strzelał Szymon Schulz. Jednak i Kędzia obronił strzał Stysia.

Gryf Słupsk - Grom Nowy Staw 3:3 (1:2, 3:3) karne 5:3

Bramki: 0:1 Bartosz Drewek (6), 1:1 Damian Tofil (29-karny), 1:2 Robert Wesołowski (38), 2:2 Wojciech Wójcik (75), 2:3 Robert Wesołowski (80), 3:3 Jarosław Felisiak (82-karny)

rzuty karne: 1:0 Rafał Bobrowski, 1:1 Krzysztof Błażek, 2:1 Damian Tofil, 2:2 Mateusz Daukszys, 3:2 Szymon Schulz, 3:3 Karol Styś, 4:3 Damian Mikołajczyk, 4:3 Wojciech Miecznik (w poprzeczkę), 5:3 Jarosław Felisiak

żółte kartki: Piechowski (x2), W.Wójcik, Tofil, Pelowski - Jagodziński, Daukszys, Danielak, Wesołowski

czerwona kartka: Piechowski (66, Gryf)

Gryf: Kędzia - Mordal (79 S. Schulz), Pelowski, Bobrowski, Felisiak, Slusarz (69 D. Więckowski), Piechowski, Tofil, Świdziński (46 W. Wójcik), Solczak (87 D. Mikulski), D. Mikołajczyk.

Grom: Jóźwiak - Miecznik, Błażek, Czerniewski, Daukszys, K.Piotrowski, Wesołowski, Styś, Jagodziński, Drewek (70 Danielak), Grabowski (95 Miśkiewicz).