Rajd enduro w Tuchomiu – dwa wyścigi. Na starcie ponad 30 zawodników (ZDJĘCIA)

Andrzej Gurba
Rajd enduro w Tuchomiu – dwa wyścigi. Na starcie ponad 30 zawodników
Rajd enduro w Tuchomiu – dwa wyścigi. Na starcie ponad 30 zawodników GOK Tuchomie
Ponad 30 zawodników wystartowało w rajdzie enduro w Tuchomiu. Wygrał Damian Kmieciak z Dretynka.

Zawodnicy rywalizowali na torze motocyklowym „Eurolandia”. Odbyły się dwa wyścigi – główny oraz o puchar wójta gminy Tuchomie. – Zaczęliśmy do kwalifikacji. To one ustawiły kolejność do wyścigu głównego oraz ustaliły listę z 5 zawodnikami, którzy rywalizowali o puchar wójta – mówi Damian Niedziółka ze Stowarzyszenia Miłośników Enduro Tuchomie, które zorganizowało zawody.

W wyścigu o puchar wójta rywalizowali: Szymon Niedziółka, Artur Sikora, Szymon Zanewycz, Daniel Olszewski, Damian Kmieciak. Wygrał ten ostatni. Zawodnicy ścigali się na około 1-kilometrowym odcinku.

W wyścigu głównym do pokonania był około 5-kilometrowy tor m.in. z kamieniami i drewnem jako przeszkodami. W ciągu około 1,5 godziny należało przejechać jak najwięcej okrążeń.

W klasie pro wygrał Damian Kmieciak z Dretynka (10 okrążeń). Drugie miejsce zajął Szymon Niedziółka z Kramarzyn (9 okrążeń), trzecie Szymon Zanewycz z Lęborka (9 okrążeń). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Mikołaj Lenio ze Sporysza (9 okrążeń), Michał Hnatiuk z Jantara (9 okrążeń) – przy takiej samej liczbie okrążeń decydował czas (zawodnicy kończyli ostatnie pełne okrążenie niezależnie od limitu czasu).

W klasie hobby najlepszy był Daniel Krapkowski (Puc), przed Danielem Olszewskim (Modrzejewo), Wiktorem Prądzińskim (Masłowice Trzebiatkowskie), Janem Grobelskim (Skórzewo), Krzysztofem Frankiem (Świecie).

Rajd enduro w Tuchomiu – dwa wyścigi. Na starcie ponad 30 za...