Ramiona Angeli Merkel szeroko otwarte na imigrantów

Maciej Deja AIPZaktualizowano 
Angela Merkel ogłosiła po spotkaniu z koalicją rządzącą przekazanie aż sześciu miliardów euro na przyjęcie imigrantów szturmujących granice państw Europy, by dostać się do Niemiec. Polityka Berlina wobec imigrantów mocno różni się od tej przyjętej przez inne państwa UE. – Niemców po prostu na to stać – mówi dr hab. Piotr Wawrzyk z UW.

Najbardziej napięta jest sytuacja na Węgrzech; kilkuset z nich siłą wydostało się z ośrodek rejestracyjnego przy granicy z Serbią i ruszyła na Budapeszt. Po krótkim starciu z funkcjonariuszami, zostali zawróceni do ośrodka. – Czekamy trzy dni, ale jeśli spędzimy tu trzy kolejne, to nasze dzieci mogą umrzeć – skarżył się mężczyzna z Afganistanu, nawiązując do fatalnych warunków sanitarnych w przepełnionym obozie.

Wciąż pogarsza się sytuacja na greckiej wyspie Lesbos, która stała się pierwszym przystankiem w drodze imigrantów na północ i zachód. W nocy z poniedziałku na wtorek niemal sześć tysięcy z nich próbowało przedostać się na prom płynący do Pireusu. Ten mógł pomieścić jedynie 2,5 tys. osób, dochodziło do dramatycznych scen, sytuacja wymknęła się spod kontroli skromnych sił policyjnych Lesbos. – Boimy się wychodzić z domu. Oni zamienili nasze miasto w pobojowisko. Czujemy się jak na wojnie – narzekają zrozpaczeni mieszkańcy wyspy.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ma w środę ma zaproponować rozdzielenie 160 tys. uchodźców pomiędzy kraje UE w ramach systemu relokacji. Podczas gdy większość krajów Unii deklaruje pomoc dla niewielkiej liczby potrzebujących, Niemcy wyrazili gotowość na przyjęcie 800 tysięcy przybyszów. Wiążące deklaracje o przyjęciu imigrantów złożyły Wielka Brytania (20 tys. uchodźców z obozów przy syryjskiej granicy) oraz Francja (24 tys.). – Na Niemcach, w imieniu Europy, spoczywa największa odpowiedzialność. Są najważniejszym państwem UE, więc zdają sobie sprawę, że muszą dać przykład innym państwom – uważa dr hab. Piotr Wawrzyk z Instytutu Europeistyki UW.

Jak podkreśla ekspert od polityki europejskiej, przyczyny otwartości Niemiec są w większości pragmatyczne. – Niemcy zdają sobie sprawę z tego, że większość z uchodźców rozmieszczonych w innych państwach i tak będzie chciało do nich przyjechać. Liczą się z tym, że 800 tysięcy imigrantów i tak trafi do nich, niezależnie od relokacji. To pokazuje też fikcję tego systemu – ocenia Wawrzyk. – Niemcy są tym krajem, w którym obywatelom powodzi się najlepiej, tam po prostu najlepiej się żyje. Tak są one odbierane przez imigrantów. A Niemcy zdają sobie sprawę, że muszą pomóc ludziom uciekającym z terenów objętych walkami. Uchodźcy nie zostaną u nich długo, a tych, którzy przyjechali tylko po pomoc ekonomiczną również szybko odeślą – uważa dr hab. Piotr Wawrzyk.

Niemcy liczą również, że część z imigrantów zasili miejscowy rynek pracy – Bezrobocie w Niemczech jest w tej chwili na poziomie ocierającym się o brak rąk do pracy. Szczególnie poszukiwani są wykonujący nisko płatne prace, więc przyjęcie tych ludzi będzie się Niemcom opłacało – tłumaczy dr hab. Piotr Wawrzyk. Proimigracyjna postawa jest też podyktowana względami prestiżowymi i historycznymi. Reminiscencje II wojny światowej i nieustępliwa postawa wobec Grecji podczas kryzysu finansowego wykluczają zajęcie twardego stanowiska wobec imigrantów. – Kanclerz Angela Merkel chce pokazać Niemcy jako kraj otwarty na ludzi różnych kultur, ale jest to głównie manifestacja władz. Społeczeństwo jest w tej kwestii podzielone – podkreśla Wawrzyk.

Niezadowoleni są też rządzący niektórych landów; premier Bawarii otwarcie skrytykował pomysł Berlina na otwarcie granic. Merkel, przekazując landom trzy miliardy euro na pomoc imigrantom chce pokazać, że rząd nie pozostawi ich z tym problemem. – Niemców na to stać. Mają potężną gospodarkę, pełny budżet. Miliardy zasilą też państwowe urzędy, które zweryfikują, kto jest uchodźcą, a kto imigrantem ekonomicznym. To trzeba zrobić, bo inaczej za nimi podążą następni. Można powiedzieć, że w kolejce czeka cała Afryka – uważa Piotr Wawrzyk.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Materiał oryginalny: Ramiona Angeli Merkel szeroko otwarte na imigrantów - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
S
Smerf Maruda Ustka
W dniu 13.09.2015 o 20:38, Andy napisał:

 Wyobrażasz sobie co to będzie jak kilka milionów polskich emigrantów w drodze reperkusji zostanie wydalonych do Polski.Taki Artur Mazur już sra ze strachu, że kilka tysięcy syryjskich może trafić do Polski, a ciekawe co zrobi jak do Polski trafi kilka milionów polskich "terrorystów" dodatkowo wściekłych na głupotę takich Mazurów, która może spowodować ich powrót.

Andy, wszyscy już wiemy, że reprezentujesz w Polsce niemiecką racje stanu,

(taką masz pracę, rozumiemy Cię judaszowy zdrajco)

 

ale nie masz przed sobą frajerów z PO, których zastraszysz sankcjami, groźbami, idź sobie na podwórko przedszkolaki strasz. Tu jest Polska i nie będzie  Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam islamił  :P

Bujaj się frajerze, wracaj do Andzeliki po łapówkę  :lol:

 

Szkoda, że nie możemy cofnąć się w czasie i dać twojemu ojcu ...

 

 

A od Ferdka masz kopa :lol:

 

zgłoś
G
Gość

Andy sprowadzeni przez was Araby i tak spier***ą z "zielonej wyspy" jak i kolejne pokolenie Polaków.

zgłoś
O
OBY jak najszybciej.

Platforma coraz bardziej się POgrąża w swojej głupocie i bezsilności. Misiek sprowadza Kłamaczkę kopaczkę smoleńską ,kłamczuchę -  na dno sondażowe.
Jest nadzieja, że niedługo znikną jak dinozaury... jak mówił klasyk PO zhańbiony.

 

zgłoś
G
Gość

Mam trójke dzieci i boję się islamskich  najeźdzców, do tej pory głosowałam na PO, ale to był ostatni raz, rżądzący Polską  są bezrozumni, koleżanka opowiadała mi co arabowie wyrabiają w Londynie, strach, wolę PIS, oni są jawnie przeciw imigrantom

zgłoś
P
Polska tylko islamska
W dniu 13.09.2015 o 18:00, Andy napisał:

Widzisz śmierdzielu, który w przeszłości ani chybi wysługiwał się WSI i innym służbom byleby tylko dostać kontrakty z wojskiem, OC czy Strażą Pożarną, a teraz jako putinowska marionetka realizuje na forum promoskiewską politykę, uchodźcy to nie terroryści. A skoro nadal cierpisz na uchodźcofobię to sugeruję podjąć stosowną terapię, a doraźnie zakładac pampersa cobyś gaci za bardzo nie pobrudził.

Wszyscy zwolenicy imigracji co najmniej 20 000  naszych czarnych islamskich przyjaciół, głosują 25 października na PO, tak jak nasz przyjaciel Andy.

POkażmy czarnym  katolom, że ich czas w Polsce się kończy !

zgłoś
A
Andy
W dniu 13.09.2015 o 12:55, Smerf Maruda Ustka napisał:

Tak sram ze strachu przed islamskimi terrorystami, bo w przeciwieństwie do ciebie są nieprzewidywalny, co ty napiszesz tp wszyscy wiemy, wystarczy wcześniej posłuchać co powie niemiecka kanclerz Andżelika, i już następnego dnia Andi będzie PO niej wszystko powtarzał, taka praca, taka służba dla Niemiec.

Widzisz śmierdzielu, który w przeszłości ani chybi wysługiwał się WSI i innym służbom byleby tylko dostać kontrakty z wojskiem, OC czy Strażą Pożarną, a teraz jako putinowska marionetka realizuje na forum promoskiewską politykę, uchodźcy to nie terroryści. A skoro nadal cierpisz na uchodźcofobię to sugeruję podjąć stosowną terapię, a doraźnie zakładac pampersa cobyś gaci za bardzo nie pobrudził.

zgłoś
P
POesbecja w tv syczy ....

REŻIM TV -PUBLICZNEJ SSstacji tfuenów SYCZY I POniża.

 

 

Reżimowe tv - publiczna wyjątkowo wrogo nastawiona do patriotycznej opozycji , czego dowodem jest dzisiejszy program " Młodzież kontra" z bardzo bezczelnym i agresywnym wobec gościa prowadzącym funkcjonariuszem , który wyrażnie wykazywał swoją wrogość, a zarazem niekompetencję czym się ośmieszył , bo młodzi ludzie znacznie lepiej byli przygotowani do rozmowy , niż on.

. Widać,że nie o prawdę chodziło temu zapewne uczniowi Urbana z czasów stanu wojennego - te same metody POesbeckie , ta sama retoryka.

 

zgłoś
S
Smerf Maruda Ustka
W dniu 11.09.2015 o 17:24, Andy napisał:

A dokładniej - czy chcesz Polski takiej jak obecnie czy jednolitego kulturowo Państwa Pislamistycznego, w którym kwestia mniejszości zostanie załatwiona wg patentu sprzed kilkudziesięciu lat. A swoją drogą. Nie dziwi mnie, że taka pierdoła jak Artur Mazur sra ze strachu w portki, że kilkudziesięciomilionowe państwo miałoby wchłonąć kilka tysięcy uchodźców ale, że to samo robią wygolone puste łby, którym się marzy samodzielna Wielka Polska to jednak zdumiewa.

To od 8 lat rządzi PIS Andi i wsadza nie pokornych do więzienia ?

 

 

 

Tak sram ze strachu przed islamskimi terrorystami, bo w przeciwieństwie do ciebie są nieprzewidywalny, co ty napiszesz tp wszyscy wiemy, wystarczy wcześniej posłuchać co powie niemiecka kanclerz Andżelika, i już następnego dnia Andi będzie PO niej wszystko powtarzał, taka praca, taka służba dla Niemiec.

 

Andi nie widzi powodu do strachu, ubierze sukiennke, wyjdzie na ulice i może będzie miał szczęście ...  B)

 

 

zgłoś
P
POmóżmy biednym Polakom.

Kopacz uważa , że POlitykę najlepiej  robić na nieszczęściu Polaków.
Zaczęła od Smoleńska , a teraz nawet się nie zainteresuje losem głodnych dzieci i wyrzucanej z mieszkania  ciężarnej kobiety z trojgiem dzieci.Także emeryci żyją w nędzy, ale rzad tym się nie zajmuje, bo woli wykonywać rozkazy Brukseli , jak kiedyś Moskwy.
 Bardziej ją obchodzą POtencjalni, przyszli zamachowcy zagrażający bezpieczeństwu Polaków , bo tylko tacy , w większości trafią do Polski .
 Inni wolą się urządzać w Niemczech , co POtwierdza przykład Śremu , gdzie  parafia zorganizowała dobre warunki rodzinie emigrantów ,a mimo to oni w nocy uciekli do Niemiec, ze względu na wysoki socjal.

 

zgłoś
A
Andy
W dniu 08.09.2015 o 22:14, Smerf Maruda Ustka napisał:

W październiku musisz sam zadecydować, czy chcesz Polski wielonarodowej i wielokulturowej, czy chcesz ... Polski, po prostu zwykłej Polski dla Polaków. PO i islam, czy PIS i Polacy w Polsce.

A dokładniej - czy chcesz Polski takiej jak obecnie czy jednolitego kulturowo Państwa Pislamistycznego, w którym kwestia mniejszości zostanie załatwiona wg patentu sprzed kilkudziesięciu lat.

 

A swoją drogą. Nie dziwi mnie, że taka pierdoła jak Artur Mazur sra ze strachu w portki, że kilkudziesięciomilionowe państwo miałoby wchłonąć kilka tysięcy uchodźców ale, że to samo robią wygolone puste łby, którym się marzy samodzielna Wielka Polska to jednak zdumiewa.

zgłoś
p
precz z POpslem.

Kopacz uważa , że POlitykę najlepiej  robić na nieszczęściu Polaków.
Zaczęła od Smoleńska , a teraz nawet się nie zainteresuje losem głodnych dzieci i wyrzucanej z mieszkania  ciężarnej kobiety z trojgiem dzieci.Także emeryci żyją w nędzy, ale rzad tym się nie zajmuje, bo woli wykonywać rozkazy Brukseli , jak kiedyś Moskwy.
 Bardziej ją obchodzą POtencjalni, przyszli zamachowcy zagrażający bezpieczeństwu Polaków , bo tylko tacy , w większości trafią do Polski .
 Inni wolą się urządzać w Niemczech , co POtwierdza przykład Śremu , gdzie  parafia zorganizowała dobre warunki rodzinie emigrantów ,a mimo to oni w nocy uciekli do Niemiec, ze względu na wysoki socjal.

 

zgłoś
S
Smerf Maruda Ustka

W październiku musisz sam zadecydować, czy chcesz Polski wielonarodowej i wielokulturowej, czy chcesz ... Polski, po prostu zwykłej Polski dla Polaków.

 

PO i islam, czy PIS i Polacy w Polsce. 

 

 

 

zgłoś
S
Smerf Maruda Ustka

Niedługo Nowy Rok 2016, czy będzie inny? Zależy od nas . 

 

Powiedzmy - NIE dla imigrantów obcych kulturowo !

 

 

 

zgłoś
k
krzysiu

niech jeszcze uda im rozlozy brzydki szwabski babo

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3