Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rasel Dygowo: oni opakują nam wszystko, od wielkich gabarytów, po kosmetyki

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
Firma Rasel od początku działa w Dygowie. Systematycznie rozwija zarówno swoją siedzibę, jak i park maszynowy. Rasel to biznes  rodzinny. Stworzyli go państwo Beata i Tadeusz Lewandowscy
Firma Rasel od początku działa w Dygowie. Systematycznie rozwija zarówno swoją siedzibę, jak i park maszynowy. Rasel to biznes rodzinny. Stworzyli go państwo Beata i Tadeusz Lewandowscy Rasel
Firma Rasel to rodzinny biznes, który powstał w 1990 r. w Dygowie. To też sposób na życie, łączący pracę, pasję podejmowania nowych wyzwań, z zaangażowaniem w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Założyciele firmy to małżeństwo: Beata i Tadeusz Lewandowscy. Przy ulicy Kolejowej 18 w Dygowie stworzyli firmę zajmującą się produkcją opakowań z tektury. Od początku wyznaczyli sobie priorytety: wysoką jakość wytwarzanych produktów oraz elastyczność i otwartość na potrzeby klientów. Tych zasad trzymają się do dziś, mocno wspierani przez kolejne pokolenie Lewandowskich, córki Dominikę i Aleksandrę, które poszły w ślady przedsiębiorczych rodziców.

Na stronie internetowej Rasela czytamy m.in.: „To, co nas wyróżnia, to dbałość o każdy szczegół i terminowość. Na przestrzeni lat doceniły nas zarówno organizacje i firmy lokalne, ogólnopolskie, jak i globalne, a nasze kompetencje w zakresie produkcji opakowań i wyrobów z tektury potwierdzają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i PN-N-18001”. Roczna produkcja opakowań z tektury przekracza 10 milionów sztuk. Na ich produkcję zużywa się tu ponad 5 mln metrów kwadratowych tektury!

Wysoka jakość produktów opuszczających firmę zobowiązuje. Rasel systematycznie rozbudowywał więc swój park maszynowy. Wprowadził Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP. Co więcej, załoga firmy działa w oparciu o wypracowany wspólnie Kodeks Honorowy Firmy.

Wyroby Rasela znajdziemy zarówno w kraju, jak i zagranicą. Najwięcej opakowań, bo aż 35 procent produkcji, zamawia przemysł spożywczy. Na drugim miejscu, z 20 procentami, plasuje się branża elektroniczna. Potem przemysł papierniczy i opakowaniowy - 17 procent i dalej przemysł meblarski - 10 procent i branża kosmetyczna - 8 procent. Pozostałe 10 procent to wszelkie inne przedsięwzięcia wymagające użycia opakowań. Rasel na rynku pracy jest doceniany także z innego, bardzo ważnego powodu. Od początku firma otworzyła się na zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych. Dziś ponad połowa załogi (włącznie z kadrą kierowniczą) to osoby z różnym stopniem niepełnosprawności, których stanowiska pracy dostosowano do indywidualnych potrzeb. Polityka zmniejszania barier na rynku pracy przynosi bardzo konkretne efekty, bo pracownicy Rasela rehabilitują się zarówno fizycznie, jak i psychicznie właśnie przez pracę.

Od 2012 r. Rasel zbiera kolejne laury - Gazele Biznesu, którymi nagradza się dynamicznie rozwijające się polskie przedsiębiorstwa.

Rasel jest bardzo aktywny w środowisku lokalnym. Od 1999 r. firma jest sponsorem tytularnym czwartoligowej drużyny piłkarskiej Rasel Dygowo. - Wspieramy też między innymi Ochotniczą Straż Pożarną w Dygowie i Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach - mówi Wojciech Lewandowski, specjalista do spraw sprzedaży.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rasel Dygowo: oni opakują nam wszystko, od wielkich gabarytów, po kosmetyki - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza