Real Betis trzeci raz w historii z Pucharem Hiszpanii! Przesądziły rzuty karne

Polskie Radio 24/TB
Betis Sewilla trzeci raz w historii z Pucharem Hiszpanii! Przesądziły rzuty karne
Betis Sewilla trzeci raz w historii z Pucharem Hiszpanii! Przesądziły rzuty karne zrzut ekranu YouTube.com/Real Federación Española Fútbol
Piłkarze Betisu Sewilla po raz trzeci w historii zdobyli Puchar Hiszpanii. Na stadionie La Cartuja w stolicy Andaluzji wygrali po rzutach karnych z Valencią 5:4. Po regulaminowym czasie gry oraz dogrywce był remis 1:1.

Jako pierwszy gola strzelił zespół Betisu. W 11. minucie Giorgiego Mamardashvilego, bramkarza Valencii, pokonał Borja Iglesias. Rywal wyrównał w 30. minucie za sprawą trafienia Hugo Duro.

W konkursie rzutów karnych wszyscy wytypowani przez trenera Luisa Casimiro zawodnicy Betisu byli bezbłędni. W szeregach "Nietoperzy" spudłował Yunus Musah.

Betis zdobył Puchar Hiszpanii trzeci raz w historii. Poprzednio wygrał rozgrywki w 1977 i 2005 roku.

SKRÓT MECZU O PUCHAR HISZPANII: BETIS - VALENCIA. WIDEO