Redar Słupsk po raz czwarty z mistrzostwem w Extralidze (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
Redar Słupsk mistrz Słupska Extraliga.pl 2020/21
Redar Słupsk mistrz Słupska Extraliga.pl 2020/21 Extraliga.pl
W niedzielę na orliku przy ulicy Krzywoustego w Słupsku rozegrano zaległą, 12 kolejkę rozgrywek Extraliga.pl. Najważniejszym spotkaniem dnia było bezpośrednie starcie między drużynami Redaru Słupsk i Nam Strzelać Nie Kazano. Zwyciężył Redar 4:2.

Ostatni mecz 12 kolejki był spotkaniem o bardzo wysoką stawkę. NSNK aby przedłużyć nadzieje na wygranie ligi musiało ten mecz wygrać. Redarowi do wygrania ligi wystarczał nawet remis.

Starcie obu ekip rozpoczęło się lepiej dla NSNK. Mocnym strzałem po ziemi popisał się Krzysztof Wandzio wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Strzelona bramka dodała skrzydeł NSNK, to oni częściej atakowali i dłużej potrafili utrzymać się przy piłce. Rezultat 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron kilka ciekawych akcji przeprowadzili pomarańczowi a drogę do siatki strzeżonej przez Wojtanowskiego znalazł Krzysztof Kozłowski. 4 minuty później Redar prowadził już 2:1 a swojego pierwszego gola w meczu zdobył Michał Zacharski. Na 10 minut przed końcem meczu odżyły nadzieje NSNK. Bramkę na wagę remisu zdobył Kamil Oblizajek. Ostatnie minuty należały jednak do ekipy Dariusza Diakowskiego. Najpierw w 41 minucie gola zdobył Wójcik a wynik spotkania strzelając swojego 2 gola ustalił Zacharski.

Redar Słupsk po raz 4 z rzędu wywalczył mistrzostwo Słupska i to ta drużyna będzie reprezentować Słupsk w lipcu na Mistrzostwach Polski na warszawskim Bemowie.