Regionalny Puchar Polski: Gryf II - Sparta 0:8 [ZDJĘCIA]

Sparta pokonała Gryfa w Słupsku
Sparta pokonała Gryfa w Słupsku Krzysztof Piotrkowski
Wiosną nie zagrają już w Regionalnym Pucharze Polski zespoły ze Słupska. W meczach V rundy rezerwy Gryfa (klasa A) wysoko uległy liderowi klasy okręgowej Sparcie Sycewice 0:8. Z kolei czwartoligowy Gryf uległ w Bytowie rezerwom Bytovii 0:1.

Pierwszy gol w Słupsku padł po faulu na Jarosławie Cudziło i błędzie bramkarza. Kolejny po rzucie rożnym. Podanie Cudziło sprytnie na krótkim rogu wykorzystał Mateusz Budzyński. Potem znów faulowany był aktywny Cudziło i znów z 11 metrów trafił Łukasz Skierka. Tuż przed przerwą po asyście Damiana Kopcińskiego technicznie po ziemi z 17 metrów trafił Antoni Gulbiński. Lewą stroną prowadził piłkę Fabian Słowiński, ale przedobrzył i wypadł za linię pod bramką, a potem jedyny celny strzał w tym meczu oddał Władysław Rewenko, ale nie mógł sprawić kłopotu Patrykowi Wójcikowi. W 58. minucie po dograniu z lewej strony strzelał z bliska Gulbiński. Maciej Gołojuch odbił piłkę, ale dobił ją Skierka. Chwilę potem po rzucie rożnym głową trafił Budzyński. Później Adrian Solczak wycofał piłkę do Kopcińskiego, który z narożnika pola karnego trafił w długi róg. Wynik ustalił z bliska Skierka.

Gryf II Słupsk - Sparta Sycewice 0:8 (0:4)

Bramki: 0:1 Łukasz Skierka (7-karny), 0:2 Mateusz Budzyński (15), 0:3 Łukasz Skierka (33-karny), 0:4 Antoni Gulbiński (44), 0:5 Łukasz Skierka (58), 0:6 Mateusz Budzyński (60-głową), 0:7 Damian Kopciński (71), 0:8 Łukasz Skierka (85)

Gryf II: M.Gołojuch - Panasiuk, Dzwonnik, Zamaro, Lange, Klimas, Lutkiewicz, Wojewoda, Ronowski (46 Redmerski), Rewenko, Słowiński.

Sparta: P.Wójcik - Cudziło, Bobrowskil (61 Solczak), Giersz, S.Schulz, Kopciński, Budzyński (71 Ł.Czubak), Terefenko (71 Pietras), Kosiński, Gulbiński, Skierka.

Inne mecze:

Bytovia II Bytów - Gryf Słupsk 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Szela (72). - Kamil Gołębiewski obronił rzut karny wykonywany przez Błaszkowskiego.

Bytovia II Bytów: Czyżniewski - Wdowiak (46 Kaczyński), P.Leik, Spiczak Brzeziński, Szmidke, Błaszkowski, Jeżewski (46 Hering), B.Wolski (61 Tochman), Szela (90 Łangowski), Malich (61 Treder), Zagdan.

Gryf: Gołębiewski - K.Bednarczyk (70 K.Gołojuch), W.Barnik, Kozakowski, Dąbrowski, Jendruch, Piekarski, Świdziński (63 Majcher), Szmytkiewicz, Szymon Mytych, D.Mikołajczyk.

BYTOVIA II Bytów: M. Czyżniewski - M. Wdowiak (46 M. Kaczyński), P. Leik, A. Spiczak Brzeziński, A. Szmidke, M. Błaszkowski, S. Jeżewski (46 B. Hering), B. Wolski (61 Sz. Tochman), M. Szela (90+2 M. Łangowski), J. Malich (61 W. Treder), R. Zagdan.

Od początku trwała zażarta walka z lekką przewagą gości, którzy jak dotarli pod pole karne to robiło się gorąco, jednak bytowska defensywa radziła sobie i rozbijała prostopadłe zagrania rywali. Gospodarze w tej części próbowali odgryzać się kontrami, kilka zagrań w pole karne wybijali obrońcy a strzał z 18 metrów Mateusza Szeli minimalnie minął słupską bramkę.

Druga część wyglądała podobnie, choć coraz lepsze okazje wypracowywali sobie miejscowi. W 60 minucie ładna akcja Szeli skończyła się faulem w polu karnym i podyktowaniem jedenastki. Strzał Macieja Błaszkowskiego wybronił golkiper Gryfa, podobnie jak dobitkę Bartosza Wolskiego. Niewykorzystana sytuacja mogła szybko się zemścić, jednak po szybkiej akcji gości dobrą interwencją popisał się Czyżniewski wypychając piłkę na rzut rożny po strzale z ostrego kąta.

Bytowiacy nie podłamali się niewykorzystanym karnym i w 72 minucie kolejna akcja Szeli przyniosła gola. Zejście pomocnika do środka pola karnego i silne uderzenie po długim rogu nie pozostawiło nadziei słupskiemu bramkarzowi. Piłkarze ze Słupska próbowali odrobić straty jednak dobrze i z wielkim serduchem grająca bytowska młodzież nie pozwalała na stworzenie groźniejszych sytuacji. W 85 minucie mecz powinien zamknąć Rafał Zagdan. Przejęcie piłki przez Wiktora Tredera na rogu pola karnego trafiło do Szeli, który zagrał na 8 metr do nieobstawionego napastnika z Bytowa. Niestety mocny strzał fenomenalnie wybronił bramkarz przyjezdnych. Do końca spotkania trwała walka o każdy metr boiska co spowodowało iż w ostatnich minutach żadna ze stron nie stworzyła groźniejszych okazji i to bytowska drużyna awansowała do kolejnej rundy.

ZS Damnica - Kaszubia Studzienice 2:3 (2:1). Bramki dla Kaszubii: D. Jakubek, M.Lewiński, K.Szultka

Lipniczanka Lipnica - Pogoń Lębork został przełożony na 28.10 - godz. 15.