Regionalny Puchar Polski. Sparta Sycewice - Powiśle Dzierzgoń 0:3 (zdjęcia)

W półfinałowym spotkaniu Regionalnego Pucharu Polski Sparta Sycewice (lider słupskiej klasy okręgowej) przegrała z Powiślem Dzierzgoń (przedostatnie miejsce w IV lidze) 0:3.

Piłkarze Sparty od początku meczu czuli się jacyś niepewni. Już w pierwszej akcji spotkania w pole karne wpadł Patryk Lewandowski, ale skuteczna interwencja Daniela Libigockiego zapobiegła utracie bramki. W rewanżu zablokowany został strzał Jarosława Cudziło. Doskonałą okazję dla gości miał Bartosz Gutorski, ale z bliska głową fatalnie przestrzelił. W 28. minucie goście wyszli na prowadzenie. Na silny strzał z 20 metrów po zmoczonej murawie zdecydował się Dariusz Staniaszek i piłka po rękach bramkarza Sparty wpadła do siatki. W drugiej połowie goście kontrolowali spotkanie i po rzucie karnym za faul podwyższyli prowadzenie. Wynik ustalił pod koniec spotkania Mateusz Pietrzyk.

Sparta Sycewice - Powiśle Dzierzgoń 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Dariusz Staniaszek (28), 0:2 Patryk Lewandowski (75-karny), 0:3 Mateusz Pietrzyk (90)

Sparta: Libigocki - Cudziło, Michalak (85 Michał Mytych), Terefenko (61 Pietras), S.Schulz, Kosiński (66 Gulbiński), Giersz, Solczak, Slusarz, Kiełczykowski, Skierka.

Powiśle: Kowalski - Maciej Pietrzyk, Piotrowski, Zamerski, Gutorski, Patryk Lewandowski, Pinkus, Gwóźdź, Karpus, Staniaszek (61 Mateusz Pietrzyk), Myścich.

W drugim spotkaniu Wierzyca Pelplin przegrała z Bałtykiem Gdynia 0:2 (oba gole Michał Marczak). Finał zostanie rozegrany w Pelplinie 9 czerwca.