Regionalny Puchar Polski. Tylko Sparta się uratowała (zdjęcia)

Krzysztof Piotrkowski
W środowym spotkaniu 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, Sparta Sycewice pokonała Błyskawicę Reda Rekowo Dolne 4:3 (1:3).

Oba zespoły występują w V lidze. Sparta w grupie słupskiej, a Błyskawica w gdańskiej.

Po kwadransie gry prowadzenie z kontrataku objęli goście. Pięć minut potem po rzucie karnym wyrównał Łukasz Skierka. Potem znów goście wyszli na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Złe wybicie zawodników Sparty, uderzenie z boku wzdłuż bramki i półwolejem zdobył gola zawodnik Błyskawicy. Tuż przed przerwą kolejny kontratak gości i zespół z Redy prowadził 3:1. Zanosiło się na odpadnięcie zespołu Sparty, ale ta ekipa po raz kolejny pokazała charakter. Najpierw kontaktowego gola zdobył Konrad Kiełczykowski, a potem drugi raz z 11 metrów trafił Skierka. Gola na wagę zwycięstwa zdobył głową Eryk Kosiński. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Sebastian Kwaśnik.

- Przeważaliśmy i prowadziliśmy grę, ale biliśmy głową w mur. Ciężko grać z zespołem, który gra od 15 minuty na czas. Cierpliwość, wola walki i chęć zwycięstwa została jednak wynagrodzona. Powiedziałem zawodnikom w przerwie, że stać ich na zdobycie trzech bramek. Goście w drugiej połowie mieli tylko jedną sytuację. Wolimy grać z zespołami, które grają w piłkę, a nie zamknięty futbol - powiedział Marcin Rusakiewicz, trener Sparty.

Sparta Sycewice - Błyskawica Reda Rekowo Dolne 4:3 (1:3)
0:1 Maciej Leske (15), 1:1 Łukasz Skierka (20-karny), 1:2 Maciej Leske (35), 1:3 Maciej Leske (45), 2:3 Konrad Kiełczykowski (81), 3:3 Łukasz Skierka (88-karny), 4:3 Eryk Kosiński (90-głową)

Sparta: Libigocki - Cudziło, Schulz (80 Pietras), Budzyński (60 Mytych), Kiełczykowski, Bobrowski, Giersz, Kosiński, Gulbiński (60 Rzadkiewicz), Skierka (89 T.Adkonis), Kopciński.

Nie powiodło się niestety pozostałym zespołom z regionu słupskiego.

Pogoń Lębork - Powiśle Dzierzgoń 1:2 (0:2)
0:1 Sebastian Gwóźdź (30), 0:2 Dariusz Staniaszek (39), 1:2 Przemysław Kostuch (47)

Pogoń: Labuda (46 Kolke) - Musuła, Atanacković, Siłkowski, Dobek, Miotk (46 Piór), Kwaśnik, Kostuch, Kochanek, Janowicz (46 Kozerkiewicz), Iwański (73 Okrój).

Bytovia II Bytów - Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:4 (0:1)

Goście objęli prowadzenie w 14. minucie. Dośrodkowanie Patryka Kiełczyńskiego z prawej strony zaskoczyło bytowskiego bramkarza. Wyrównał Dominik Konkel w 51. minucie dobijając strzał Marcela Damaschke. W 60. minucie po prostopadłym podaniu i w sytuacji sam na sam na prowadzenie gości wyprowadził Łukasz Pietroń. Po akcji Kuby Lizakowskiego gospodarze nie zdołali wyrównać. W 69. minucie Dawid Kiełczyński podwyższył po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką. Wynik ustalił Piotr Dekański po kontrataku w 87. minucie.

Amator Kiełpino - Kaszubia Studzienice 2:1 (0:0)
0:1 Artur Rzepiński (70), 1:1 Michał Papina (71), 2:1 Dawid Lamk (90)

Jaguar Gdańsk - GKS Przodkowo 1:0 (1:0)
1:0 Roman Zalow (5)

Chojniczanka II Chojnice - Arka II Gdynia 1:1 karne 3:4
0:1 Bartosz Kamiński (16-karny), 1:1 Mateusz Kołtonowski (23)

Spójnia Sadlinki - Bałtyk Gdynia 1:2 (0:1)
0:1 Damian Garbacik (32), 1:1 Krzysztof Warpas (72), 1:2 Michał Marczak (90)

Olimpia Sztum - Wierzyca Pelplin 2:4 (po dogrywce)

W 1/4 finału 12 maja rywalem Sparty Sycewice będzie Jaguar Gdańsk. Finał zaplanowany jest na 9 czerwca.