Remis Jantara Ustka i Stali Jezierzyce po dramatycznej końcówce

Mariusz Surowiec
Jantar Ustka - Stal Jezierzyce 3:3 Mariusz Surowiec
Ustecki Jantar po dramatycznej końcówce i golu z rzutu karnego w 97 minucie meczu tylko zremisował ze Stalą Jezierzyce 3:3. Tylko bowiem po pierwszej połowie prowadził już 3:1. Ustczanie spotkanie kończyli w 10.

Sędzia mecz z powodu przerwy spowodowanej kontuzją, doliczył do regulaminowego czasu gry aż 7 minut. To pozwoliło gościom nie tylko przedłużyć nadzieje na choćby punkt ale również te nadzieje urzeczywistnić. Po serii błędów usteckiej defensywy - najpierw faulu w środkowej strefie boiska Łukasika i niefrasobliwości przy wybiciu piłki z własnego pola karnego, oraz fatalnym w skutkach faulu w polu karnym (przez obserwatorów uważanym za dość kontrowersyjny) Stal uratował gol Bentkowskiego strzelony z rzutu karnego.

Do Jezierzyc należał ostatni akord tego meczu ale również i pierwszy. To oni bowiem wyszli na prowadzenie już w 5 minucie spotkania. Po błędzie Michała Kaszuby napastnik Stali Jezierzyce przelobował interweniującego Wojciecha Wilhelma.

Jantar aby otrząsnąć się potrzebował 10 minut. Najpierw gola na remis strzelił Karol Czubak a chwilę potem na 2:1, po ręce w polu karnym, gola strzelił Nałęcz, który w pierwszej połowie meczu rozgrywał bardzo dobre zawody. Często rozgrywał piłkę w środku pola zaliczając także kilka odbiorów. Jantar w pierwszej części kontrolował przebieg spotkania czego dowodem był gol na 3:1, którego autorem był Czubak.

Po zmianie stron Jantar oddał inicjatywę. Gospodarze nie potrafili utrzymać tempa z pierwszej części meczu co wykorzystali piłkarze Stali strzelając gola kontaktowego. Na domiar złego czerwoną kartką ukarany został Brzostowicz i Jantar mecz kończyć musiał w 10.

Dosłownie kilka chwil później mogło być 3:3 jednak piłka uderzona przez napastnika odbiła się od poprzeczki. To był ostrzeżenie, które na chwilę obudziło ustczan. Swoje sytuacje miał Wójcik jednak dwukrotnie nie potrafił pokonać golkipera gości.

W końcówce więcej sił zachowali goście i po serii błędów defensywy Jantara w doliczonym czasie gry doprowadzili do remisu.

Jantar ponownie niedługo cieszył się z fotela lidera. Po ubiegłotygodniowej wygranej ze Spartą Sycewice ustczanie, tak jak jesienią, z liderowania cieszyli się tylko jedną kolejkę. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze 6 kolejek.