MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont budynków straży pożarnej w Bytowie i Miastku. Na ten cel jest 6 mln zł [WIDEO, ZDJĘCIA]

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Wideo
od 16 lat
W tym roku ma ruszyć remont obiektów straży pożarnej w Bytowie i Miastku. Wojewoda pomorski przekazał właśnie na ten cel 1,4 mln zł. To pierwsza transza. W kolejnych dwóch latach będzie to jeszcze nieco ponad 4,6 mln zł.

Spis treści

Budynki warsztatowo-magazynowe i strażacka sala gimnastyczna

Tegoroczne dofinansowanie jest przeznaczone na projekt oraz pierwsze prace przy przebudowie budynków warsztatowo-magazynowych w obu jednostkach. W Miastku pieniądze będą jeszcze dodatkowo (w 2024 r.) na remont strażackiej sali gimnastycznej.

Według szacunków prace w Bytowie w ciągu trzech lat pochłoną około 3,8 mln zł, a w Miastku około 950 tys. zł (budynek warsztatowo-magazynowy) i 1,5 mln zł (sala gimnastyczna).

W tym roku projekt i pierwsze prace remontowe w budynkach straży

- Ogłosiliśmy zapytanie ofertowe na wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę budynków warsztatowo - magazynowych Komendy Powiatowej PSP w Bytowie niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie modernizowanych obiektów. Termin na jej wykonanie to sierpień br. Następnym etapem po wykonaniu dokumentacji projektowej będzie wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w drodze przetargu - mówi Fryderyk Mach, zastępca komendanta powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie.

W Bytowie prace dotyczą budynku warsztatowo-magazynowego, który obecnie praktycznie nie jest wykorzystywany. Po remoncie ma spełniać funkcje garażowo-magazynowe. Tutaj przechowywany będzie sprzęt do ratowniczych działań chemicznych, sprzęt do ochrony dróg oddechowych. Będzie także miejsce na strażacką ręczną myjnię oraz na garaż dla autocysterny, która za jakiś czas ma trafić do bytowskiej jednostki.

W Miastku remontowane będą pomieszczenia, które znajdują się za głównym garażowym budynkiem. To też będzie magazyn na sprzęt strażacki, pomieszczenie do dekontaminacji sprzętu oraz na myjnię.

Pomieszczenia socjalne dla strażaków

- Poza tym przewidujemy stworzenie pomieszczenia socjalnego dla strażaków - informuje Dariusz Dwulit, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Miastku.

2

Obiekty Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Miastku. Remontowany będzie budynek widoczny na zdjęciu.

Remont budynków straży pożarnej w Bytowie i Miastku. Na ten ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza