MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remonty słupskich szkół dobiegają końca. Przeznaczono na ten cel 16 milionów złotych

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Przy słupskich szkołach trwają prace modernizacyjne. W wielu placówkach inwestycje już zakończono.
Przy słupskich szkołach trwają prace modernizacyjne. W wielu placówkach inwestycje już zakończono. Łukasz Capar
W wakacje zakończy się duża inwestycja związana z modernizacją 19 słupskich placówek oświatowych. W wielu szkołach wymieniono już nawierzchnię boisk i chodników oraz wyremontowano dachy. Prace prowadzone są zarówno w liceach i technikach, jak i przy miejskich podstawówkach.

Prace związane z remontem infrastruktury przy słupskich szkołach rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie z rządowego Polskiego Ładu. Inwestycja kosztowała łącznie blisko 16 milionów złotych. Przez kilka miesięcy zdołano zrobić wiele – w wielu miejscach roboty już się zakończyły. W wielu jeszcze trwają.

I tak, przy SP1 zmodernizowano dach hali gimnastycznej, wykonano rozbieg do skoku w dal, a także zmodernizowano boisko. Przy SP2 blask odzyskał dziedziniec szkoły, a przy SP6 powstało mini boisko. Uczniowie będą również mogli korzystać ze skoczni piaskowej, a nową nawierzchnię zyskają chodniki.

- Tutaj zostały już tylko do wykonania prace, które związane są z odpowiednią temperaturą i brakiem wilgotności, czyli położenie nawierzchni bezpiecznej i montaż infrastruktury sportowej – mówi Tomasz Orłowski, dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

W trakcie realizacji jest inwestycja w obrębie SP4 – tutaj nową nawierzchnię zyska duży teren wokół szkoły. Podobnych zmian doczeka się otoczenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Hubalczyków. Tam powstanie dodatkowo wiata do parkowania rowerów.

Przy SP8 modernizację przejdzie nawierzchnia placu zabaw, zbudowana zostanie bieżnia. Przy SP10 wymieniono już chodniki. Inwestycje prowadzono również w szkołach ponadpodstawowych. Główny budynek ILO zyskał odnowiony dach, wokół IILO odświeżono otoczenie szkoły – podobne zmiany przejdzie teren przy VLO.

Sporo zmian zajdzie przy boisku zlokalizowanym przy ZSO na ul. Zaborowskiej. Powstanie tam bieżnia z prawdziwego zdarzenia.

- Przez wiele lat pedagodzy, radni i mieszkańcy tego osiedla starali się o wykonanie takiej bieżni, która umożliwiałaby treningi biegów. To w tej chwili jest wykonywane. Zmodernizowany zostanie także cały dziedziniec szkoły od strony ulicy Zaborowskiej – zapowiada Tomasz Orłowski.

Tereny przy Ekonomiku, Elektryku, Budowlance oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym również będą odnowione. Pomyślano również o likwidacji barier architektonicznych. Prace toczą się także wokół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a stołówka Zespołu Placówek Oświatowych zyskała zmodernizowany dach, podobnie jak główny budynek Drzewniaka. Na dużą inwestycję czekają również uczniowie i nauczyciele z SP3. W planach jest długo wyczekiwana modernizacja między „małą” a „dużą” szkołą.

- Powoli już kończymy to trudne zadanie. Planujemy, że w wakacje wszystkie te prace się zakończą – zapowiada Tomasz Orłowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza