Reprezentacja Polski kobiet liderem grupy. Walka o mundial trwa

fb
26.10.2021 tychy pilka nozna kobiet polska - albania fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press brak
Reprezentacja Polski kobiet pokonała w czwartek Kosowo 2:1 w eliminacjach do mistrzostw świata 2023 i objęła prowadzenie w grupie F. Gole dla Polek strzeliły Karolina Gec i Martyna Wiankowska.

Zespół Niny Patalon poradził sobie na wyjeździe bez Ewy Pajor i Katarzyny Kiedrzynek, choć nie było łatwo. Biało-Czerwone przystępowały do starcia z Kosowem w roli ogromnego faworyta (kurs 1.03), ale to gospodynie wyszły na prowadzenie już w 4. minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym z rzutu rożnego.

Szybko na reakcję Polek nie trzeba było jednak czekać. Najpierw w 17. minucie zabójczy kontratak wykończyła Karolina Gec, a w 35. minucie futbolówkę po wrzutce Adrianny Achińskiej wpakowała do siatki Martyna Wiankowska. Wiankowska była jedną z trzech debiutujących tego dnia w kadrze piłkarek; w drugiej połowie na boisku pojawiły się jeszcze Natalia Wróbel i Gabriela Grzybowska.
Wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania, ale nerwów nie brakowało. W 88. minucie nasz zespół uratowała rezerwowa bramkarka Karolina Klabis, która obroniła sytuację sam na sam.

Wygrana dała Polkom prowadzenie w grupie, ale tylko do czasu rozegrania meczu przez Norwegię. We wtorek podopieczne Niny Patalon zagrają po raz ostatni w tym roku z Belgią na wyjeździe.