Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rewelacyjny pomysł! Pielęgniarki z wewnętrznego nagrały teledysk dla pacjentów

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
"Don't worry, be happy" - w rytm znanego hitu pracownicy oddziału wewnętrznego słupskiego szpitala tańczy i śpiewa dla swoich pacjentów, aby podtrzymać ich na duchu. Brawo za pomysł!

„Nie martw się. Wszystko będzie dobrze” – tłumaczą pacjentom pracownicy Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Aby podtrzymać pacjentów na duchu i przybliżyć pracę oddziału, pracownicy nagrali specjalny film.

Film, na którym pielęgniarki, opiekunowie medyczni i panie sprzątające z Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc słupskiego szpitala tańczą w rym znanego utworu „Don’t worry, be happy” nagrywany był w dzień wolny od pracy. Jego wykonawcy spotkali się na oddziale w sobotę, aby przez trzy godziny przeprowadzać próby i robić nagrania filmowe.
- Scenariusz wymyślany był wspólnie przez pracowników. Wybór utworu muzycznego użytego do nagrania był dla wszystkich oczywisty, gdyż autorom zależało na kompozycji niosącej jak najbardziej pozytywny przekaz - mówi Marcin Prusak, rzecznik prasowy słupskiego szpitala.

Drive thru w szpitalu tylko dla osób w kwarantannie. Wyjaśni...

Teledysk to forma terapii dla pacjentów, ale i dla samych pracowników, którzy na co dzień pracują często pod dużą presją, opiekując się pacjentami w ciężkim stanie.

– Naszym występem chcieliśmy dotrzeć do pacjentów i personelu szpitala, aby w sympatyczny sposób ich odprężyć, dodać otuchy i wesprzeć na duchu w tym trudnym czasie pandemii – mówi Ewa Malicka-Kaczmarzyk, pielęgniarka oddziałowa. – Zależało nam na tym, żeby pokazać, że na naszym oddziale praca jest ciężka i mamy trudne przypadki, ale nie poddajemy się i potrafimy także odreagować i wprowadzić dobrą atmosferę wśród pacjentów. Nie martwcie się, wszystko będzie dobrze!

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy w Słupsku mobilny punkt do pobierania wymazów w kierunku koronawirusa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza