Rezerwy Chojniczanki Chojnice po barażach zagrają w czwartej lidze

Zbigniew Brucki
Rezerwy Chojniczanki zapewniły sobie awans do IV ligi po meczach barażowych. W decydującym spotkaniu zespół z Chojnic wygrał z Wietcisą Skarszewy 5:0.

Do przerwy było bez bramek, chociaż dużą przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji do strzelenia bramek.

Szansę minimalną na awans miała więc nawet jeszcze Sparta Sycewice, którą premiowała minimalna wygrana Wietcisy (we wcześniejszych spotkaniach Wietcisa przegrała 2:3 ze Spartą Sycewice, a Sparta przed własną publicznością uległa Chojniczance II Chojnice 2:3).

Strzeleckie popisy w drugiej części spotkania rozpoczął Michał Kalitta, który zdobył dwie bramki w 50. i 53. minucie (on też był głównym autorem zwycięstwa w Sycewicach).

Kolejne dwa gole do dorobku chojniczan dołożył Jacek Podgórski, który w 64. minucie zdecydował się na strzał zza pola karnego i nie dał żadnych szans golkiperowi Wietcisy, a następnie w 78. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Daniela Czerwińskiego. W 90. minucie wynik ustalił Kacper Boniecki.

Czwarta liga w przyszłym sezonie będzie liczyła więc aż 21 zespołów.

Region słupski będzie posiadał w tym gronie cztery zespoły czyli Anioły Garczegorze (zagrają na stadionie w Bożympolu Wielkim), Gryf Słupsk, Jantar Ustka oraz Pogoń Lębork. Pozostałe zespoły, które mają rywalizować w IV lidze w sezonie 2020/2021: Arka II Gdynia, Cartusia Kartuzy, Chojniczanka II Chojnice, Gedania 1922 Gdańsk, GKS Kowale, Grom Nowy Staw (spadkowicz z III ligi), Gwiazda Karsin, Jaguar Gdańsk, Kaszubia Kościerzyna, Wikęd Luzino, Lechia II Gdańsk, MKS Władysławowo (beniaminek), Powiśle Dzierzgoń, Sokół Zblewo (beniaminek), Stolem Gniewino, Wda Lipusz, Wierzyca Pelplin.

Ekstraklasa: Legia zdobędzie mistrzostwo w Poznaniu?