Rezultaty spotkań 5. serii:

(fen)
Pierwsza połowa sobotniego meczu była słaba w wykonaniu piłkarzy miejscowej Pogoni. Tylko cztery razy próbowali oni zaskoczyć sopockiego bramkarza.

Z kolei przyjezdni rozgrywali akcje swobodnie, a lęborczanie zbytnio im w tym nie przeszkadzali. W 25 minucie goście objęli zasłużone prowadzenie. Mogli też podwyższyć wynik, ale w decydujących momentach zawiodła skuteczność. Dużo ciekawiej było po przerwie. Od początku drugiej połowy gospodarze śmiało zaatakowali. W 47 minucie Sławomir Orczyk otrzymał piłkę na głowę od Jarosława Kierszki z rzutu wolnego i sprytnym uderzeniem z główki nie dał szans Tomaszowi Szczypiorowi, który w przeszłości występował jako bramkarz w barwach Pogoni. Lęborski zespół miał optyczną przewagę, lecz mądra taktyka gości sprawiła, że niewiele z niej wynikało. W końcowej fazie spotkania po jednej z kontr sopocianie po raz drugi wznieśli ręce do góry z radości, bo zdobyli drugiego gola. Przez ostatnie sześć minut meczu lęborczanie próbowali jeszcze zmienić niekorzystny wynik. Niestety, nie mieli pomysłu na sforsowanie sopockiej defensywy. Wszystkie trzy gole zostały zdobyte po strzałach głową. W Pogoni wyraźnie brakowało pomocnika Mariusza Władyki, który przed meczem rozchorował się. Zauważalny był także brak napastnika Tomasza Pietrasika. Ten sympatyczny piłkarz podjął męską decyzję o zakończeniu kariery sportowej z powodu ciągle odnawiającej się kontuzji kolana. Na pewno jest to spory ubytek dla "pogonistów".
- W pierwszej połowie byliśmy trochę słabsi od sopocian zwłaszcza pod względem technicznym i taktycznym. Ci, którzy mieli pociągnąć zespół zagrali poniżej oczekiwań - narzekał po meczu Andrzej Brendler, lęborski szkoleniowiec. - Uważam, że byliśmy w stanie zremisować ten mecz, ale nie pierwszy raz moim podopiecznym zabrakło szczęścia w sytuacjach strzeleckich.

Lechia Gdańsk - Gryf 95 Słupsk 3:0 (2:0), Sparta Sycewice - Cartusia Kartuzy 2:3 (1:2), Powiśle Dzierzgoń - Wybrzeże Objazda 1:0 (1:0), Pogoń Lębork - KP Sopot 1:2 (0:1), Wierzyca Starogard Gdański - Orlęta Reda 1:0 (0:0), Orkan Rumia - Pomezania Malbork 3:0 (0:0), Gedania Gdańsk - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0), Olimpia Sztum - Chojniczanka Chojnice 3:0 (1:0), Kaszuby Połchowo - Wisła Tczew 0:1 (0:0).