Robert Biedroń, czyli prezydent Słupska na wyjeździe

Grzegorz Hilarecki
Grzegorz Hilarecki
Z opublikowanego właśnie kalendarza spotkań kierownictwa słupskiego ratusza na kolejny tydzień wynika, że znowu Roberta Biedronia nie będzie w mieście.
Z opublikowanego właśnie kalendarza spotkań kierownictwa słupskiego ratusza na kolejny tydzień wynika, że znowu Roberta Biedronia nie będzie w mieście. Archiwum
Z opublikowanego właśnie kalendarza spotkań kierownictwa słupskiego ratusza na kolejny tydzień wynika, że znowu Roberta Biedronia nie będzie w mieście.

W przyszłym tygodniu od spraw w ratuszu ważniejsze wg prezydenta są: w poniedziałek i wtorek spotkania w Warszawie (nie podano z kim i gdzie) oraz od środy do piątku Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.

Ale prezydent wróci do Słupska na sobotę 21 maja i po akcji wyprowadzania psów w ramach wolontariatu, udzieli ślubu w ratuszu. Akurat w piątkowym wydaniu "Głosu Słupska" pisaliśmy o podróżach Roberta Biedronia.

W mieście krąży taki dowcip: „Nawet Pendolino dojeżdża do Słupska częściej niż... Robert Biedroń”.

Nie minęło nawet pół roku od czasu, gdy rada miejska wyraziła w oficjalnym stanowisku uchwalonym podczas sesji dezaprobatę dla licznych wojaży prezydenta Słupska. Sprawdziliśmy więc i przeanalizowaliśmy oficjalny kalendarz spotkań Roberta Biedronia, czy zmienił on swoje wyjazdowe przyzwyczajenia?

Prezydent Robert Biedroń leci do Paryża

Od listopada, gdy zaczęto na stronach Biuletynu Informacji Publicznej zamieszczać kalendarz spotkań służbowych prezydenta Roberta Biedronia, minęło 31 tygodni. W tym czasie prezydent był w ratuszu tylko 74 dni. Mniej niż połowę dni pracy. Nawet odliczając długi urlop w Waszyngtonie, widać, że rzadko bywa w urzędzie miejskim.

Prywatne czy służbowe?

Jesienią ubiegłego roku, po kolejnych naszych doniesieniach na temat wyjazdów prezydenta na zjazdy mniejszości seksualnych, nastąpiła pewna zmiana. Po pierwsze, ratusz zaczął publikować kalendarz prezydenckich spotkań. Po drugie, zareagowali radni.

Na listopadowej sesji przyjęli stanowisko, w którym wyrazili dezaprobatę dla prezydenckich wojaży. Uznając, że nadużywał stanowiska, „nadając wyjazdom prywatnym charakteru służbowych”. Wnioskował o to klub Prawa i Sprawiedliwości. Za było 14 z 22 radnych. Radni w tym samym dokumencie zaapelowali do prezydenta, „by korzystając z zaproszeń, w szczególności z zaproszeń wynikających ze światopoglądu, zapraszający nie nadużywał uprawnień prezydenta miasta wynikających z artykułu 31 ustawy”. Przepis ten mówi, że to wójt kieruje bieżącymi sprawami gminy, ale również, że to on reprezentuje ją na zewnątrz.

Zdaniem rady, nie każdy wyjazd Biedronia może być traktowany jako ten, na którym reprezentuje on miasto Słupsk. To było pokłosie wjazdu na zjazd LGBT do Las Vegas, wcześniej prezydent był na podobnej imprezie w Ankarze.

Prezydent, choć uważał, że z jego wyjazdami wszystko jest OK, zapowiedział, że na takowe będzie brał urlop.

Wyjazdy na tle innych prezydentów

W praktyce w Słupsku w pracy prezydent bywa mniej niż połowę przypadających dni pracy. Przy tym bywa, że rano ma jakieś spotkanie, a po nim z miasta wyjeżdża. Pamiętać też trzeba, że zwykle napięty prezydencki kalendarz zawiera pozycje, takie jak wywiady, posiedzenia w kapitule na blog roku. A gros wyjazdów zagranicznych nie ma nic ze Słupskiem wspólnego, bo są to głównie wyjazdy na zaproszenia od Unii Europejskiej lub zjazdy LGBT.

Prezydent Biedroń w Las Vegas. Będzie reprezentował Słupsk na konferencji LGBT

W kraju zaś obok dni w Warszawie, gdy prezydent spotyka się w miejskich sprawach z rządowymi urzędnikami czy przedstawicielami firm, są też wyjazdy na kongresy. A jak podróżują prezydenci innych miast? W tym roku prezydent Koszalina miał dwa wyjazdy za granicę: 21 stycznia był w mieście partnerskim Schwedt/Odrą (Niemcy), gdzie spotkał się z burmistrzem i przedstawicielami świata biznesu i polityki. A 5-9 maja był w mieście partnerskim Iwano-Frankiwsk (Ukraina) na obchodach jubileuszu 354-lecia miasta, omawiając dalszą współpracę miast.

Prezydent Gdyni w tym roku nie wyjeżdżał za granicę.

Natomiast Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, była w tym roku na czterech wyjazdach za granicę: w Brukseli, Cannes, Amsterdamie i Oxfordzie.

Prezydent Słupska zaliczył zaś w tym roku: Gruzję, Londyn, Strasburg, Flensburg i Kilonię. Prawie miesiąc spędził na urlopie w USA w Waszyngtonie i w Brazylii w Rio de Janeiro.

- Uważam, że takie porównywanie nie do końca jest celowe. Wyjazdy zagraniczne prezydentów miast zależą od wielu czynników i są między innymi elementem działań promocyjnych oraz strategii danego miasta. A te zadania samorządowcy realizują w sposób od siebie zupełnie niezależny - zaznacza Sebastian Drausal, rzecznik prasowy prezydenta Gdyni.

Prezydent Biedroń płaci lepiej współpracownikom

To fakt, więc niech każdy sobie sam odpowie, czy wyjazdy Roberta Biedronia za granicę coś dają. Na zmianę przyzwyczajeń prezydenta raczej nie ma co liczyć, już jako poseł VII kadencji Sejmu Robert Biedroń zasłynął podróżami, był wśród posłów najczęściej wyjeżdżających i tych, których podróże najwięcej kosztowały.

Wyjazdy zagraniczne prezydenta Roberta Biedronia

Grudzień 2014: Bruksela, prezydent wziął udział w posiedzeniu Komisji COTER Komitetu Regionów, spotkał się z Albertem Bore, członkiem Prezydium, koordynatorem Komisji COTER, z Krzysztofem Kasprzykiem, koordynatorem wydziału ds. polityki regionalnej i spójności w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE. Wziął także udział w koncercie w siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP, w którym wystąpił słupski chór Fantazja.

Marzec 2015: Berlin, udział w targach turystycznych.

Maj 2015: Kopenhaga, seminarium dla duńskich firm - Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Kopenhadze, spotkanie z Confederation of Danish Industry, spotkanie z firmą Dovista, spotkanie z firmą Sondex.

Sierpień 2015: Tarnopol przekazanie nagrody Rady Europy.

Siepień 2015: Vantaa wizyta w zaprzyjaźnionym mieście, ale prezydent nie poleciał z powodu choroby.

Wrzesień 2015: Paryż - Kongres Smart Countries and Cities.

Październik 2015: Strasburg - Kongres Władz Lokalnych Rady Europy.

Październik 2015: Luksemburg - VI Europejskie Forum Karty Równości.

Październik 2015: urlop w Stanach Zjednoczonych, prezydent spotkał się ze studentami i mówił o polskim samorządzie, jak wynika z jego wpisów na portalu społecznościowym.

Listopad 2015: Ankara, Międzynarodowa Konferencja na temat gender, różnorodności i integracji społecznej. Prezydent wygłosił wykład w panelu piątym, poświęconym roli administracji lokalnej w integracji społecznej. Mówił m.in. o możliwości prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie praw człowieka w tym LGBT.

Listopad 2015: Las Vegas, udział i reprezentacja miasta w 31st International LGBT Leadership Conference.

Listopad 2015: Paryż: udział jako prelegent w seminarium nt. polskich sukcesów w urbanizacji i rozwoju miast w kontekście zmieniającej się rzeczywistości i nowych wyzwań, organizowanym przez Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Grudzień 2015: Udział i reprezentowanie miasta w „Mayors Leaders for Change” Leadership Workshop w Kijowie.

Luty 2016: udział jako prowadzący w warsztatach Rady Europy w Gruzji.

Luty/marzec 2016: Londyn udział w konferencji w panelu dyskusyjnym: Inclusion - The role of governmental and financial institutions (Rola instytucji rządowych i finansowych).

Marzec 2016: Rio de Janeiro wyjazd urlopowy.

Marzec 2016: Strasburg udział w Kongresie Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy.

Kwiecień 2016: urlop w Stanach Zjednoczonych, stypendium w Waszyngtonie.

Maj 2016: wyjazd do partnerskiego Flensburga i spotkanie z władzami Kilonii. Rozmowy m.in. o uchodźcach.

Zobacz także:
Robert Biedroń - wszystkie artykuły na gp24.pl
Nazwy ulic pod sąd Trybunału
Prezydent mówi cyrkowcom nie
Przed ratuszem plaży nie będzie
Restrukturyzacja urzędu. Robert Biedroń w ogniu ratuszowej krytyki

Zobacz także:

 

gp24

Wideo

Komentarze 194

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

b
basen

Niechaj jedzzie do rymanowa i tam zostanie na wieki wiekow amen

G
Gość
W dniu 04.12.2016 o 09:12, Gość napisał:

Podobno można to leczyć. Zaklada się pederaście metalową  miskę z podłączonymy elektrodami i włącza prąd. Następnie przechodzi się do modlitwy. Dwa różance i i raz zdrowaś maryjo.Terapia trwa pól roku. B)  

:D  :D  :D  :D

p
popiel
W dniu 14.05.2016 o 20:02, Gość napisał:

i nie daj Boże by  wybrać na prezydenta babcię Wojewódzką

To już totalne dno wstrętne babsko niedouczone bez kultury

G
Gość

To smutne że mamy celebrytę która ;popadła w samouwielbienie.Jak długo można bujać w obłokach czas zejść na ziemię

G
Gość

Podobno można to leczyć. Zaklada się pederaście metalową  miskę z podłączonymy elektrodami i włącza prąd. Następnie przechodzi się do modlitwy. Dwa różance i i raz zdrowaś maryjo.

Terapia trwa pól roku. B)  

g
gość
W dniu 21.05.2016 o 06:52, Gość napisał:

 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIdzigor ale pojechałeś na tej swojej deskorolce. :wub: Ciekawe czy pan odwzajemnia ci twoją miłość do niego???? A jeśli tak, to jak to się objawia (poza płaceniem ci dużych pieniędzy z naszych podatków). :ph34r: 

-

 

-5500  zl /mc  odbiera  w UM ten 20-letni obciagacz- gowniarz po ogolniaku pochadzacy z podleborskiej wiochy    , to zgroza i kpina  z ludzi majacych profilowe wyksztalcenie i odbierajacych w ratuszu 2200 zl

G
Gość

Robert!!! Co jest? ? Dawno nigdzie nie wyjezdzales!!! I w Tvnie cos cie nie widac!!

G
Gość

Pan Prezydent Biedroń to porażka dla miasta Słupska.Czas spoważnieć i zejść na ziemię.Stanowisko które Pan piastuje wymaga powagi i dorosłości.a Pan ciągle jeszcze w krótkich majtkach.Miałam okazję poznać Pana osobiście porostu wstyd że tak zachowuje się Prezydent naszego miasta.

G
Gość

Pan Prezydent Biedroń to wielka porażka dla miasta Słupska.Nie interesują go sprawy mieszkańców miasta.Po co ten cały cyrk.Spacery po ulicy Długiej, dojazd do pracy rowerem .Szanowny Panie ten cyrk w Pańskim wydaniu już się znudził czas na pracę.  Na wyjazdy będzie Pan miał dużo czasu jak mieszkańcy Pana wypędzą .

G
Gość
W dniu 21.05.2016 o 11:14, Precz z sowiecką agenturą napisał:

Co tam u Zielonej Beaty ? Jak wszyscy wiemy, pomidory też na początku mają zielony kolor dla zmyłki, ale potem nastepuje ZMIANA i czerwona prosowiecka PRAWDA wychodzi na wierzch  Bidroń z Beatą chcą nam zrobić "zielony Słupsk", a jak dojrzeje będzie czerwony :lol:

Jak co tam u tej piz.dy?Po sukcesie zeszłorocznej akcji"zioło na balkonie"(Biedroń kocha zioło),Zielona Beata wpadła na pomysł,by zamiast pod koniec lipca sadzić zioło w skrzynkach pod ratuszem,sadzić(siać) zioło cały rok pod lampami LED!Pedał Biedroń szczęśliwy,zieloni terroryści szczęśliwi,lewacy szczęśliwi,motłoch szczęśliwy...żyć nie umierać w Dupsku...

G
Gość

Pan Prezydent Biedroń to wielka porażka dla miasta Słupska.Nie interesują go sprawy mieszkańców miasta.Po co ten cały cyrk.Spacery po ulicy Długiej, dojazd do pracy rowerem .Szanowny Panie ten cyrk w Pańskim wydaniu już się znudził czas na pracę.  Na wyjazdy będzie Pan miał dużo czasu jak mieszkańcy Pana wypędzą .

P
Precz z sowiecką agenturą

Co tam u Zielonej Beaty ?

 

Jak wszyscy wiemy, pomidory też na początku mają zielony kolor dla zmyłki, ale potem nastepuje ZMIANA i czerwona prosowiecka PRAWDA wychodzi na wierzch  

Bidroń z Beatą chcą nam zrobić "zielony Słupsk", a jak dojrzeje będzie czerwony :lol:

G
Gość
W dniu 20.05.2016 o 23:51, Gość napisał:

Cóż to za brednie. Piszesz jakby co najmniej Mahatma Gandhi miał się pojawić. Gdyby nie on to miałbyś/miałabyś w du.ie zwierzątka ze schroniska? No litości. O tym warto wspomnieć, że jest jutro akcja z wyprowadzaniem psiaków. Nawet pojawił się artykuł na GP24 Ale co tam. Lepiej o Biedroniu. Hipokryci.

 


IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIdzigor ale pojechałeś na tej swojej deskorolce. :wub:

 

Ciekawe czy pan odwzajemnia ci twoją miłość do niego???? A jeśli tak, to jak to się objawia (poza płaceniem ci dużych pieniędzy z naszych podatków). :ph34r:

G
Gość
W dniu 20.05.2016 o 07:59, Gość napisał:

To juz jutro wielki dzien robert bedzie karmil zwierzatka w schronisku na portowej. Nie wiem jak wy ale ja bede obowiazkowo

Cóż to za brednie. Piszesz jakby co najmniej Mahatma Gandhi miał się pojawić. Gdyby nie on to miałbyś/miałabyś w du.ie zwierzątka ze schroniska? No litości. O tym warto wspomnieć, że jest jutro akcja z wyprowadzaniem psiaków. Nawet pojawił się artykuł na GP24

 


Ale co tam. Lepiej o Biedroniu. Hipokryci.

G
Gość

To juz jutro wielki dzien robert bedzie karmil zwierzatka w schronisku na portowej. Nie wiem jak wy ale ja bede obowiazkowo

Dodaj ogłoszenie