MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Robert Korzeniowski zaprasza na Charlotta Trail (wideo, zdjęcia)

Wojciech Frelichowski
Robert Korzeniowski zaprasza na Charlotta Trail.
Robert Korzeniowski zaprasza na Charlotta Trail. Krzysztof Piotrkowski
Za miesiąc Dolina Charlotty po raz kolejny stanie się areną zmagań zwolenników aktywnego stylu życia, którzy spotkają się na imprezie Charlotta Trail. Ambasadorem przedsięwzięcia jest słynny chodziarz Robert Korzeniowski.

Będzie to druga edycja Charlotty Trail, która w założeniu jest adresowana do każdego, także do tych, którzy ze sportową aktywnością nie mieli jeszcze do czynienia. Tak jak w zeszłym roku impreza odbędzie się w dwóch kategoriach - bieg na 12 km oraz fitness walkingu. Start 27 kwietnia o godz. 10.30.

Pomysłodawcą tej dyscypliny jest Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski, wielokrotny mistrz świata w chodzie sportowym.
- To prosta i bezpieczna dyscyplina, która może być uprawiana przez wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia za-awansowania treningowego - mówi Robert Korzeniowski.

Jak mówi słynny sportowiec, fitness walking to idealna propozycja dla tych, którzy poszukują bezpiecznej formy ruchu, jednocześnie dającej możliwość przyjemnej sportowej rywalizacji oraz aktywnego spędzenia czasu razem z rodziną. - Bo wziąć udział w tej imprezie może każdy, także dzieci. I gorąco do tego zachęcamy - namawia Korzeniowski.

Trasa fitness walkingu będzie liczyć 6 kilometrów i zostanie poprowadzona m.in. przez teren Zoo i Wodnego Safari w Dolinie Charlotty. To chyba jedyna impreza rekreacyjna w Polsce, w której trasa prowadzi przez ogród zoologiczny.

Podobnie jak rok temu, Robert Korzeniowski poprowadzi rozgrzewkę dla wszystkich walkerów, a także sam wystartuje w tej konkurencji, choć oczywiście poza klasyfikacją.

Oprócz tego odbędzie się 12-kilometrowy bieg crossowy dla bardziej zaawansowanych uczestników. Jednak jak podkreśla Robert Korzeniowski, Charlotta Trail nie jest imprezą dla łowców nagród. Ale jednocześnie w nazwie biegu zawarto słowo "trail", aby wyróżnić jego charakter. - Jeśli ktoś podejmuje się udziału w imprezie typu trail, to może się uważać za bohatera. Zwykle takie biegi mają zróżnicowaną trasę. Są podbiegi, zejścia, przeszkody wodne i to wszystko mamy w Dolinie Charlotty - zapewnia sportowiec.

Zapisy do Charlotta Trail już trwają. Zgłoszenia można dokonać na stronie internetowej www.trail.charlotta.pl. Wpisowe wynosi 40 zł. Za tę kwotę otrzymuje się tzw. pakiet startowy: koszulkę (pistacjowa dla pań, żółta dla panów), posiłek regeneracyjny oraz medal. - Tak jest, medal otrzyma każdy uczestnik Charlotta Trail. Nie są ważne rekordy, lecz udział w imprezie - zaznacza Korzeniowski.

Będą też nagrody. Zawodnicy zajmujący miejsca I-III w kategoriach wiekowych zostaną wyróżnieni. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn (zarówno fitness walking, jak i bieg) otrzymają puchary, upominki od sponsorów oraz nagrody: I miejsce - trzydniowy pakiet pobytowy "Relaks w SPA" w Dolinie Charlotty Resort&SPA, II miejsce - trzydniowy pakiet pobytowy z masażem relaksacyjnym w Dolinie Charlotty Resort&SPA, III miejsce - dwudniowy pakiet pobytowy w Dolinie Charlotty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza