Robert Lewandowski strzelił gola Hoffenheim. Ale Bayern Monachium nie wygrywa

TB
Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. IMAGO/Imago Sport and News/East News
Robert Lewandowski strzelił gola w wyjazdowym meczu z TSG Hoffenheim. To 29. bramka kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie w Bundeslidze. Tym samym wyrównał kolejny rekord. Natomiast Bayern Monachium zremisował.

Trwa 26. kolejka Bundesligi. Bayern Monachium mierzył się na wyjeździe z TSG Hoffenheim. Robert Lewandowski i spółka przed tą serią gier prowadzili w ligowej tabeli i na jej szczycie pozostaną. Ich sobotni rywal był czwarty. Jesienią Bawarczycy wygrali u siebie 4:0. Polski napastnik strzelił jednego gola, podobnie jak Serge Gnabry, Eric Maxim Choupo-Moting i Kingsley Coman.

Tym razem to ekipa z Hoffenheim pierwsza zdobyła bramkę. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 32. minucie. Christoph Baumgartner wykorzystał dośrodkowanie Davida Rauma i strzałem na dalszy słupek pokonał Manuela Neuera. W międzyczasie Bayern atakował, ale gola nie strzelił. Wprawdzie Thomas Mueller dwukrotnie wpakował piłkę do siatki, ale był na spalonym.

Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy do wyrównania doprowadził "Lewy", który strzelił głową po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego. Dla kapitan reprezentacji Polski to 29. ligowa bramka w tym sezonie. To również 17. gol strzelony na wyjeździe, co stanowi wyrównanie rekordu Bundesligi. Identyczny dorobek mieli Timo Werner (2019/2020) oraz Jupp Heynkcess (1973/1974). Prawdopodobnie wkrótce Lewandowski zostanie samodzielnym rekordzistą.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie przechyliła szali na swoją korzyść. Bayern prowadzi w Bundeslidze z przewagą dziesięciu punktów nad Borussią Dortmund, która ma rozegrane dwa mecze mniej. Drużyna TSG Hoffenheim spadła na piąte miejsce. Wyprzedził ją SC Freiburg, który tej kolejce wygrał z VfL Wolfsburg 3:2.