Robimy remont. Kredyt czy pożyczka?

Joanna Krężelewska joanna.krezelewska@mediaregionalne.pl Tel. 94 347 35 99Zaktualizowano 
Robimy remont. Kredyt czy pożyczka?<br>W przypadku gdy potrzebne są nam większe pieniądze lub gdy spłatę zobowiązania chcemy rozłożyć na okres kilku lat, kredyt hipoteczny bardzo korzystnym rozwiązaniem.
Robimy remont. Kredyt czy pożyczka?W przypadku gdy potrzebne są nam większe pieniądze lub gdy spłatę zobowiązania chcemy rozłożyć na okres kilku lat, kredyt hipoteczny bardzo korzystnym rozwiązaniem. sxc.hu
Wiosna to czas, kiedy chcemy odświeżyć mieszkanie. Nie masz odłożonej na remont gotówki? Banki oferują pożyczki gotówkowe, pożyczki hipoteczne oraz kredyty hipoteczne. Co wybrać?

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Dlatego decyzja o tym jakie zobowiązanie zaciągnąć, zależy od konkretnej sytuacji. Jeśli nie potrzebujesz kilkudziesięciu tysięcy złotych na generalny remont całego domu, a kilka-kilkanaście czy nawet 20 tysięcy złotych na stosunkowo niewielką renowację, pomyśl o pożyczce gotówkowej. Tym bardziej, jeśli zobowiązanie chcesz szybko spłacić, czyli np. w rok.

- Po pierwsze, niektóre banki w ogóle nie udzielają kredytów hipotecznych na kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Za minimalną kwotę kredytu przyjmują 30 czy 40 tys. zł. Po drugie, wydaje się, że pożyczka gotówkowa będzie porównywalna do kredytu pod względem kosztów, za to jej zaciągnięcie będzie wymagało znacznie mniejszego zaangażowania czasowego - mówi Mikołaj Fidziński, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl.

Porównajmy kredyt hipoteczny i pożyczkę gotówkową na rok na 15 tys. zł. Przyjmijmy, że cechuje je brak prowizji za przyznanie, a ich oprocentowanie jest stałe, czyli niezmiennie przez cały okres spłaty. W ramach kredytu hipotecznego o oprocentowaniu 6 proc. w skali roku odda się do banku w sumie ok. 15 720 zł. Zaciągając pożyczkę gotówkową o oprocentowaniu 15 proc. w skali roku bank zarobi o ponad 1,1 tys. złotych więcej. Biorąc jednak pod uwagę dodatkowe wydatki związane z procesem zaciągania kredytu hipotecznego, a także koszt czasu poświęconego na formalności, ta różnica ulegnie znacznemu zmniejszeniu.

Z zaciągnięciem kredytu hipotecznego wiążą się takie wydatki jak m.in. wycena nieruchomości, ubezpieczenie pomostowe czy ustanowienie hipoteki na rzecz banku. - Formalności załatwia się kilka tygodni. Ocena wiarygodności kredytowej, przygotowanie oferty, kompletowanie dokumentacji dotyczącej nieruchomości - to wszystko jest czasochłonne. Kredyt gotówkowy można otrzymać nawet w jeden dzień - mówi Mikołaj Fidziński.

W przypadku gdy potrzebne są nam większe pieniądze lub gdy spłatę zobowiązania chcemy rozłożyć na okres kilku lat, kredyt hipoteczny bardzo korzystnym rozwiązaniem. Przykładowo - dla zobowiązań na 50 tys. zł na 5 lat łączny koszt odsetkowy jest w przypadku kredytu hipotecznego o ponad 13 tys. niższy niż pożyczki gotówkowej. Warto jednak pamiętać, że bank przyznając kredyt hipoteczny na remont potrzebuje dokładnego harmonogramu prac.

Następnie może weryfikować wykonanie planu, sprawdzać faktury itp. Ponadto, ze środków z kredytu hipotecznego można sfinansować tylko czynności związane bezpośrednio z nieruchomością, tj. przebudowa, renowacja itp. Zakup wyposażenia, np. mebli czy sprzętu AGD - odpada. Z kolei pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na każdy cel.

- Wyjściem pośrednim jest pożyczka hipoteczna. Z jednej strony jej oprocentowanie jest niższe niż pożyczki gotówkowej, choć o ok. 2-3 p. proc. wyższe niż kredytów hipotecznych, bo jest ona zabezpieczona wpisem hipotecznym na rzecz banku. Z drugiej - można ją przeznaczyć na dowolny cel - podsumowuje Mikołaj Fidziński, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl.

polecane: 60 Sekund Biznesu: W internecie jest wygodniej i większy wybór.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 91

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Adrian Bayford
Dobry dzień
 
Czy potrzebujesz pożyczki na każdy cel? Czy masz problem finansowy? Potrzebujesz rozwiązania finansowego? Bridge Finance oferuje miłość o korzystnym oprocentowaniu. Nasze pożyczki są łatwe, tanie i szybkie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać potrzebną pożyczkę. Możemy dopasować każdą pożyczkę z oprocentowaniem wynoszącym tylko 2% do Twojego budżetu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami natychmiast (adribay0008@gmail.com)

 

D
DarekPiw

Nie wiem o co biega z tymi komentarzami, ale jeśli chce się zrobić remont to wystarczy pożyczka. I tyle. W sumie kredyt na sam remont to ciężko jest dostać...

p
pożyczka MAGDALENA KUJAWA
Cześć przyjaciele
Nazywam się ALEXANDRA
Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu
Zaprosiłem cię do skontaktowania się z MAGDALENA KUJAWA
I nie będziesz rozczarowany
To tylko sugestia
Mam pożyczkę w wysokości 91 000 Zl
dzięki temu wspaniałemu człowiekowi
Aby uzyskać więcej informacji
Odpowiedz mi krótką wiadomością
Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą
magdalenakujawa132@gmail.com
skontaktuj się z moim adresem e-mail:
cohutiualexandra132@gmail.com
Autorzy MAGDALENA KUJAWA
Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów
Potwierdzam to
Jeśli nie potrzebujesz pożyczki
Więc poinformuj swoją rodzinę i przyjaciół
 
dziękuję
 
Kredyt dla ludzi, którzy są nieodzowni

 

p
pożyczka z MAGDALENA KUJAW
Cześć przyjaciele
Nazywam się ALEXANDRA
Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu
Zaprosiłem cię do skontaktowania się z MAGDALENA KUJAWA
I nie będziesz rozczarowany
To tylko sugestia
Mam pożyczkę w wysokości 91 000 Zl
dzięki temu wspaniałemu człowiekowi
Aby uzyskać więcej informacji
Odpowiedz mi krótką wiadomością
Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą
magdalenakujawa132@gmail.com
skontaktuj się z moim adresem e-mail:
cohutiualexandra132@gmail.com
Autorzy MAGDALENA KUJAWA
Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów
Potwierdzam to
Jeśli nie potrzebujesz pożyczki
Więc poinformuj swoją rodzinę i przyjaciół
 
dziękuję
 
Kredyt dla ludzi, którzy są nieodzowni

 

c
czarna pantera
....a teraz ide sobie zwalic bo moj chlopak na delegacji (pewnie puka innego)... :D
 

 

B
Bridge Finance
cześć,
 
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby uregulować swoje długi, czy potrzebujesz pożyczki, aby ulepszyć swój biznes? Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne agencje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki konsolidacyjnej lub pożyczki hipotecznej? Nie szukaj dalej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby rozwiązać wszystkie problemy finansowe w przeszłości.
 
Bridge Finance to rozwiązanie wszystkich problemów finansowych. Nasze pożyczki są proste, długoterminowe i krótkoterminowe, przy korzystnych stopach procentowych w wysokości 2% budżetu.
 
Zainteresowane strony powinny natychmiast skontaktować się z nami (adribay0008@gmail.com)

 

a
abires

jak robić remont to dobrze uzbierać chociaż połowę tego co ma się zamiar wydać i drugą na kredyt, po co ładować się w te kredyty od razu , a jak ktoś chce remontować mieszkanie to proponuję spojrzeć na aranżacja wnętrz trójmiasto  ciekawe rzeczy tam mają

 
e
ekiton

W banku Raiffeisen jest kredyt gotówkowy bez odsetek. Jedyny koszt to prowizja bankowa, którą liczy się od ilości rat.

 
p
pracownik banku

Wszystkim Polakom aktualnie mieszkającym gdziekolwiek nie polecam ani kredytów ani pożyczek. To jest dobry zwyczaj.
Nie bądźcie baranami. 
Najlepiej najpierw popracować zarobić uzbierać , a następnie zrobić remont.

L
Lehmann Schulz
cześć
 
Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć działalność gospodarczą lub zapłacić rachunki i korporacyjnych środków finansowych na nieruchomości i wszelkiego rodzaju finansowania działalności gospodarczej. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji za pośrednictwem (lehmannschulz07@gmail.com)

 

c
carter
Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Podajemy pożyczkę z 2% stopą procentową, od 3 000,00 € do 15 000 000 €, czas trwania od 1 roku do 20 lat. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami pod adresem (comprehensiveloanservices007@gmail.com), aby uzyskać więcej informacji.
 
* Kredyty komercyjne.
*Pożyczki osobiste.
* Pożyczki biznesowe.
* Pożyczki inwestycyjne.
* Kredyty rozwojowe.
* Pożyczki na zakup.
* Kredyty budowlane.
* Pożyczki dla firm i wiele innych:
 
Z poważaniem
Pan Carter Collins

 

P
Pamela Rosa Flores

Witam, jestem osobą, która oferuje pożyczki międzynarodowe. Z kapitałem, który będzie wykorzystywany do udzielania pożyczek między osobami w krótkim i długim okresie od 10 000 do 500 000 euro wszystkim poważnym osobom, które są w rzeczywistej potrzebie. Stopa procentowa wynosi 2% rocznie. Moja oferta jest szybka i uczciwa, a jeśli spełniasz warunki, możesz otrzymać pożyczkę w ciągu 24 godzin, więc jeśli wniosek o pożyczkę jest nadal ważny, podaj kwotę wniosku o pożyczkę i datę spłaty. a także skontaktować się z nami za pomocą tego adresu e-mail: pamelarosaflores11@gmail.com

n
nora
Czy potrzebujesz wygodnej pożyczki, która zaspokoi twoją satysfakcję? Oferujemy niedrogie
pożyczka w wysokości 3% dostępna dla lokalnych i międzynarodowych kredytobiorców.
Posiadamy certyfikat, godne zaufania, niezawodne, wydajne, szybkie i dynamiczne
i współpracujcie. udzielamy pożyczki długoterminowej od dwóch do pięćdziesięciu lat
maksimum, skontaktuj się z nami pod adresem: noramasonloancompany@gmail.com
 
STOSOWANIE DANYCH
 
1) Nazwa:
2) Kraj:
3) Kwota pożyczki:
4) miesięczny dochód:
5) Czas trwania pożyczki
6) Stan cywilny:
7) Zawód:
 
Jeśli chcesz uzyskać jakikolwiek rodzaj pożyczki już od 3%, skontaktuj się (NORA MASON LOAN COMPANY LTD) Przez e-mail: noramasonloancompany@gmail.com lub +13052248197

 

E
Elina Johnson
Szukasz kredytu? Potrzebujesz kredytu biznesowe, pożyczki osobiste, kredyt mieszkaniowy, Albo ty odmówił kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jednego lub więcej powodów? Masz odpowiednie miejsce dla swoich rozwiązań kredytowych tutaj! Firma pożyczki Elina Johnson jesteśmy ograniczeni w rozdawać pożyczek dla firm i osób prywatnych na niskim i niedrogie oprocentowaniem 2%. Proszę skontaktować się z nami poprzez e-mail dzisiaj poprzez elinajohnson22@gmail.com
 
Dajemy pożyczki w przedziale od minimalnej kwoty 5,000 do 500.000.000,00 w następującej walucie: Wielka State dolarów, Europie i Wielkiej funtów brytyjskich (GBP).
 
DANE WNIOSKODAWCY:
 
  1) Imię i nazwisko:
  2) Państwo:
  3) Adres: a
  4) Stan:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Miejsce pracy:
  8) Numer telefonu:
  9) Pozycja Obecnie w miejscu pracy:
  10) Miesięczny dochód:
  11) Kwota kredytu potrzebne:
  12) Kredyt Czas trwania:
  13) Cel pożyczki:
  14) Religia:
  15) Czy zastosowane wcześniej;
  16) data urodzenia;
  dzięki,
Pani Johnson Elina
 

 

m
mariolak

jak szybko i niskie oprocentowanie to próbuj w Kredytach-chwilówkach, dla nowych klientów mają darmową pierwszą pożyczkę - bardzo dobrze informują, umowa jest jasno napisana

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3