Roman Zaborowski doradcą burmistrza Bytowa

  Roman Zaborowski doradcą burmistrza Bytowa

  Andrzej Gurba

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Roman Zaborowski.

  Roman Zaborowski. ©Andrzej Gurba

  Roman Zaborowski, były senator Platformy Obywatelskiej, został etatowym doradcą burmistrza Bytowa. PiS ocenia to jako nepotyzm.
  Roman Zaborowski.

  Roman Zaborowski. ©Andrzej Gurba

  Roman Zaborowski przegrał ostatnie senatorskie wybory i szukał pracy. Teoretycznie mógł wrócić nauczać do szkoły, ale nie chciał. - Burmistrz Bytowa zaproponował mi stanowisko doradcy i bez wahania je przyjąłem - mówi R. Zaborowski. Etatowym doradcą jest od początku stycznia tego roku. Jego zatrudnienie przewidziane jest do końca tej samorządowej kadencji (zgodnie z przepisami to maksymalny czas zatrudnienia dla doradcy).
  Czym zajmuje się R. Zaborowski? To m.in. strategia rozwoju gminy, kontakty z samorządami oraz z kluczowymi szefami wojewódzkich i ogólnopolskich instytucji. Nie ma co ukrywać, że były senator ma wykorzystywać w tej pracy nie tylko swoje doświadczenie, ale i znajomości. - Nie miałem cienia wątpliwości, że Roman Zaborowski to odpowiednia osoba do tych zadań. Nie będą uzasadniał jego kompetencji i umiejętności, bo te są powszechnie znane. Gmina Bytów może tylko skorzystać na tym zatrudnieniu - oznajmia Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa. Bytowskie struktury Prawa i Sprawiedliwości wydały oficjalne oświadczenie w tej sprawie, podpisane przez Jerzego Barzowskiego.

  - Prawo i Sprawiedliwość w Bytowie zdecydowanie sprzeciwia się działaniom burmistrza miasta Ryszarda Sylki (PO), który utworzył specjalne stanowisko w Urzędzie Miejskim w Bytowie dla swojego partyjnego przełożonego Romana Zaborowskiego (PO). Po przegranych przez Zaborowskiego wyborach do Senatu zatrudnił go z początkiem stycznia na stanowisku doradcy. Nie było w ciągu 25 lat samorządu bytowskiego takiej sytuacji. Jest to de facto trzeci zastępca. Mamy do czynienia z nepotyzmem w czystej postaci. Sprzeciwiamy się sztucznie tworzonym posadom, które mają wyłącznie charakter polityczny i nie mają uzasadnienia. Ponadto, jeśli burmistrz Bytowa po dziewięciu latach sprawowania swojego urzędu potrzebuje nagle doradcy finansowanego z pieniędzy podatników, to źle to świadczy o nim i jego zapleczu politycznym. Wnoszę o poinformowanie mieszkańców - wyborców, ile kosztuje zatrudnienie byłego senatora PO i do kiedy zawarto z nim umowę.

  - Nie muszę się tłumaczyć panu Barzowskiemu. Powiem jednak, że napisał nieprawdę. Nie jestem partyjnym przełożonym burmistrza Bytowa. Z końcem ubiegłego roku przestałem pełnić funkcję szefa powiatowych struktur PO - oznajmia R. Zaborowski.

  Popularne na gp24.pl


  Szukasz więcej informacji z Bytowa? Kliknij i przeczytaj inne artykuły.


  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (31)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (31) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Bytowa

  Zdjęcia z Bytowa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone