Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do klas I miejskich szkół podstawowych w Słupsku

Zbigniew Marecki
Archiwum
Rekrutacja dotyczy dzieci w wieku 7. lat, które mieszkają w Słupsku. 4 maja rozpocznie się rekrutacja do miejskich przedszkoli.

O przyjęcie ubiegać się mogą także dzieci, które w 2020 roku kończą 6 lat, po spełnieniu jednego z dwóch warunków: dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Nabór dotyczy także dzieci, które podlegały odroczeniu od obowiązku szkolnego na podstawie posiadanej opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Trwa głosowanie...

Czy elektroniczna rekrutacja do klas I miejskich szkół podstawowych w Słupsku to dobry pomysł?

Rodzic, po wypełnieniu wniosku w podanej aplikacji (link: sp-slupsk.nabory.pl), drukuje go i wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów przekazuje do placówki pierwszej preferencji.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły podstawowej zamieszkujący w obwodzie danej szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia rodziców.

Podczas postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły brane pod uwagę będą następujące kryteria:

- kandydat, który uczęszczał w bieżącym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do której składany jest wniosek – 30 pkt.,

- kandydat, którego rodzeństwo uczęszcza do szkoły podstawowej, do której składany jest wniosek – 20 pkt.,
- kandydat, który jest wychowywany przez jednego rodzica lub prawnego opiekuna – 30 pkt.,
- kandydat, który jest objęty pieczą zastępczą – 30 pkt.,
- kandydat, który jest wychowywany w rodzinie wielodzietnej – 30 pkt.,
- kandydat, którego oboje rodziców lub prawnych opiekunów rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Miasta Słupska – 60 pkt.; jeśli tylko jedno z rodziców rozlicza się na rzecz Miasta Słupska – 30 pkt.

W celu potwierdzenia kryteriów, razem z wnioskiem do placówki pierwszego wyboru należy dostarczyć wymagane ustawowo dokumenty oraz oświadczenia potwierdzające spełnienie kryteriów. Dostarczenie oświadczenia jest dobrowolne, jednak jego brak skutkować będzie wyłączeniem z wniosku kryteriów, o których mowa w oświadczeniu.

W trakcie wypełniania wniosku należy wybrać preferowaną szkołę oraz dwie alternatywne. Wydrukowany i podpisany wniosek należy zanieść tylko do placówki pierwszego wyboru.

Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym ujmuje harmonogram zawarty w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Słupska nr 170/E/2020 z dnia 26 lutego 2020 roku (http://bip.um.slupsk.pl/urzad_miejski/zarzadzenia_prezydenta/32674.html)

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza