Rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do klas I miejskich szkół podstawowych w Słupsku

Zbigniew Marecki

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Rekrutacja dotyczy dzieci w wieku 7. lat, które mieszkają w Słupsku. 4 maja rozpocznie się rekrutacja do miejskich przedszkoli.

O przyjęcie ubiegać się mogą także dzieci, które w 2020 roku kończą 6 lat, po spełnieniu jednego z dwóch warunków: dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Nabór dotyczy także dzieci, które podlegały odroczeniu od obowiązku szkolnego na podstawie posiadanej opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Trwa głosowanie...

Czy elektroniczna rekrutacja do klas I miejskich szkół podstawowych w Słupsku to dobry pomysł?

Rodzic, po wypełnieniu wniosku w podanej aplikacji (link: sp-slupsk.nabory.pl), drukuje go i wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów przekazuje do placówki pierwszej preferencji.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły podstawowej zamieszkujący w obwodzie danej szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia rodziców.

Czytaj także

Podczas postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły brane pod uwagę będą następujące kryteria:

- kandydat, który uczęszczał w bieżącym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do której składany jest wniosek – 30 pkt.,

- kandydat, którego rodzeństwo uczęszcza do szkoły podstawowej, do której składany jest wniosek – 20 pkt.,
- kandydat, który jest wychowywany przez jednego rodzica lub prawnego opiekuna – 30 pkt.,
- kandydat, który jest objęty pieczą zastępczą – 30 pkt.,
- kandydat, który jest wychowywany w rodzinie wielodzietnej – 30 pkt.,
- kandydat, którego oboje rodziców lub prawnych opiekunów rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Miasta Słupska – 60 pkt.; jeśli tylko jedno z rodziców rozlicza się na rzecz Miasta Słupska – 30 pkt.

Czytaj także

W celu potwierdzenia kryteriów, razem z wnioskiem do placówki pierwszego wyboru należy dostarczyć wymagane ustawowo dokumenty oraz oświadczenia potwierdzające spełnienie kryteriów. Dostarczenie oświadczenia jest dobrowolne, jednak jego brak skutkować będzie wyłączeniem z wniosku kryteriów, o których mowa w oświadczeniu.

W trakcie wypełniania wniosku należy wybrać preferowaną szkołę oraz dwie alternatywne. Wydrukowany i podpisany wniosek należy zanieść tylko do placówki pierwszego wyboru.

Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym ujmuje harmonogram zawarty w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Słupska nr 170/E/2020 z dnia 26 lutego 2020 roku (http://bip.um.slupsk.pl/urzad_miejski/zarzadzenia_prezydenta/32674.html)

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

powinien jeszcze złożyć osobiście życiorys i stan majątkowy. Na głupotę nie ma lekarstwa

Dodaj ogłoszenie