Słowińska Grupa Rybacka ogłosiła wyniki konkursu na logo i hasło promocyjne dla Starej Osady Rybackiej w Ustce. Wygrała ustczanka Kinga Wnęk.

Stara Osada Rybacka w Ustce to najstarsza część tego miasta. Jej kształt można dostrzec między ulicami Marynarki Polskiej a Czerwonych Kosynierów.

Osada została założona w średniowieczu na planie owalnicy. Układ urbanistyczny dawnej osady rybackiej wykształcił się na przestrzeni kilku wieków (od XII-XIX w). Charakteryzuje się wąskimi uliczkami i niewielkimi domami. Pomimo przebudowy na przełomie XIX i XX wieku starych rybackich chat o konstrukcji szachulcowej na piętrowe kamieniczki, układ ten zachował się bez większych zmian do dziś.

Słowińska Grupa Rybacka uznała, że Stara Osada Rybacka w Ustce zasługuje na to, aby mieć swoje logo i dlatego ogłosiła konkurs na projekt oraz hasło promocyjne. Będą one wykorzystywane do celów promocyjnych, identyfikacyjnych, reprezentacyjnych i korespondencyjnych. Do wygrania było 2500 zł.

Wpłynęło 35 prac. Komisja konkursowa uznała, że najlepszym znakiem graficznym oraz hasło wpisującymi się w kryteria określone w regulaminie oraz dobrze oddające przestrzeń Starej Osady Rybackiej jest praca Kingi Wnęk z Ustki, obecnie studiującej w Warszawie.

Dzisiejsza starówka ustecka to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w mieście, zlokalizowana tuż obok gwarnej ulicy Marynarki Polskiej. To tu, w zaciszu turystycznego centrum Ustki podziwiać można pomorską kratę, czyli charakterystyczne szachulcowe chaty rybackie - krainę w kratę.