0 1 połowa

GKS Bełchatów

1

1 1 połowa

• Druga połowa wynagrodziła nieco bezbarwną pierwszą połowę - Rozwój odrobił straty i wygrał na pożegnanie, tym samym GKS Bełchatów, wraz z gospodarzami dzisiejszego spotkania, spada z 1. ligi. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na ostatnią kolejkę ligi - już za tydzień.

• Jeszcze w końcówce Gierszewski miał szanse pokonać Solińskiego, ale ten powstrzymał piłkarza gości. Koniec spotkania!

• Kopczyk chwilowo opatrywany na boisku.

• Cverna miał doskonałą okazję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego strzał przeleciał tuż nad bramką Solińskiego.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Gospodarze całym zespołem bronią dostępu do własnej bramki. Jeśli wygrają, na pewno w pięknym stylu pożegnają się z Bukową.

• Gielza zastąpi strzelca drugiej bramki, Nowaka.

• Wróbel minął rywala, huknął mocno, ale Krakowiak odbił piłkę. Do tej dopadł Nowak, który strzelił mocno i trafił do siatki rywali.

• GOL! Nowak!

• Kolejna zmiana GKS-u - na boisku Gierszewski za Witasika.

• Witasik ukarany żółta kartką.

• Tymczasem inny zespół z Katowic, GKS, w ciągu 5 minut strzelił Zawiszy w Bydgoszczy 3 gole... liczymy, że jeszcze na Bukowej rozwiąże się jakiś woreczek z bramkami.

• Schodzi strzelec bramki, Alen Ploj, w jego miejsce wchodzi Demianiuk.

• Wrzutkę Wróbla wyekspediowana na aut.

• Kozłowski chciał oddć strzał, ale Cverna skutecznie go blokuje. Będzie korner dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Witasika wyłapuje Soliński. GKS w natarciu, ale niedokładność podań zawodników Ulatowskiego przyprawia piłkarskich koneserów o zgagę.

• Filip Kozłowski wchodzi w miejsce Adama Żaka.

• Bełchatowianie ruszyli z animuszem na gospodarzy. Przed chwilą powstrzymany został Wroński, następnie strzał Szymorka wylądował za bramką Solińskiego.

• Jeśli ten wynik się utrzyma, GKS zleci z ligi wraz z Rozwojem.

• Wydawało się, że nic nie wyrwie nas z tego kilkuminutowego marazmu. GKS zaatakował, ale Szatan przerwał akcję. Rozwój ruszył z kontrą, a konkretnie Kun, który zagrał wzdłuż bramki do kapitana Rozwoju i mamy wyrównanie!

• GOL! Tomasz Wróbel!

• Godzina gry za nami. Rozwój wyszedł na druga połowę zdeterminowany, ale sytuacja wyrównała się wraz z przebiegiem spotkania.

• Okres przewagi Rozwoju. Czy podopieczni Mirosława Smyły dadzą radę i wyrównają stan spotkania?

• Kun, jako drugi piłkarz Rozwoju, ukarany żółtą kartką.

• Niezła akcja Rozwoju. Wróbel zagrał do Winiarczyka, który wypatrzył w polu karnym Kuna, Ten dostał piłkę od obrońcy Rozwoju, strzelił z pierwszej piłki z kilku metrów, ale obok bramki Krakowiaka.

• Kun zagrał przed pole karne do Michała Gałeckiego, ten uderzył, ale został zablokowany przez obrońców gości.

• Dośrodkowanie Wróbla wybite przez rywali.

• Akcja Winiarczyka lewa stroną, który chciał dośrodkować, ale Witasik zablokował wrzutkę. Korner dla gospodarzy.

• ... z kolei w Rozwoju za Nowotnika, który dziś debiutował w 1.lidze, wszedł Tomasz Szatan wracający doz zdrowia po kontuzji.

• W przerwie dwie zmiany: w GKSie zamiast Papikyana wszedł Zapalac...

• Zaczynamy druga połowę spotkania.

• Nie trzeba było posiadać umiejętności jasnowidzenia, by przekonać się, że dwie najsłabsze drużyny ligi nie zapewnią wielkich emocji. Przy Bukowej przeważał Rozwój, ale to przyjezdni prowadzą od 28. minuty po golu Ploja. Poza tym na boisku sporo niedokładności i boiskowej przypadkowości. Czekamy na drugie 45. minut spotkania przy Bukowej.

• Koniec 1. połowy spotkania.

• Strzał Ploja z dystansu nad bramka. Sędzia dolicza minutę do czasu gry.

• Wyniki jak na razie sprzyjają GKS-owi - Chojniczanka prowadzi już 2:0 z MKS-em Kluczbork.

• Wroński doszedł do pozycji strzeleckiej i oddał strzał z dystansu, ale uderzenie dalekie od ideału. Soliński zaczyna od bramki.

• Gałecki otwiera sędziowską listę kartkowiczów.

• Groźny strzał Żaka z krańca pola karnego wybija skutecznie Krakowiak.

• Tymczasem Stomil prowadzi z Pogonią Siedlce już 2:0.

• Rzut rożny zakończony faulem na Winiarczyku. Zaczyna Soliński.

• Strata Szatana w środku pola. Piłkę przejął Papykyan, który oddał strzał z dystansu, ale piłka zatrzymała się na Kopczyku. Rzut rożny.

• Bełchatowianie wyraźnie cofnęli się na własną połowę. Będą teraz próbowali prawdopodobnie zagrań do przodu takich jak przed chwilą - długa piłka do Wrońskiego. Pierwsza próba skończyła się spalonym.

• Pogoń Siedlce i MKS Kluczbork przegrywają swoje spotkania, co może okazać się woda na młyn dla bełchatowian.

• GKS ruszył z kontrą. Po raz kolejny aktywny Wroński zszedł do prawego skrzydła i zagrał w pole karne do Ploja. Ten nie pozostawił Solińskiemu złudzeń pokonując go precyzyjnym strzałem głową.

• GOL! Ploj!

• To powinien być gol na 1:0! Kapitalna sytuacja zmarnowana! Patryk Kun świetnie wypatrzył ustawionego w polu karnym Tomasza Wróbla, a ten z 10 metrów fatalnie przestrzelił.

• Kun ładnie urwał się prawą stroną i dośrodkował na głowę wchodzącego w pole karne Nowaka. Ten strzelił głową, ale Krakowiak łapie strzał młodego zawodnika Rozwoju.

• Błąd Solińskiego mógł skończyć się bramką! Ploj stanął przed szansą pokonania golkipera gospodarzy po zbyt krótkim wybiciu piłki, ale przestrzelił w dobrej sytuacji.

• Kolejny stały fragment dla Rozwoju i kolejne wybicie piłki przez zawodników gości. Wroński próbował indywidualnej akcji i ruszył z kontrą, oddał nawet strzał, ale bardzo niecelny.

• Groźna akcja pod bramką GKS-u. Żak wpadł w pole karne i próbował zagrać na 10 metr do kolegi z zespołu. Podanie przerwał jednak Cverna.

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne w kierunku Żaka, ale Krakowiak wychodzi i łapie piłkę.

• Wroński ruszył prawa stroną boiska, ale w asyście Winiarczyka zagrał niedokładnie. Soliński od bramki.

• Bardzo groźne zagranie Kuna do wychodzącego Wróbla, ale piłka uciekła skrzydłowemu gospodarzy i nie przejął piłki.

• Adam Żak faulował w ofensywie. GKS zaczyna spod bramki.

• Kolejny strzał, tym razem próba głowa Kopczyka po dośrodkowaniu z boku boiska. Na szczęście dla gości obok bramki.

• Rozwój przez chwilę miał przewagę nad rywalem i starał się ją wykorzystać dzięki stałym fragmentom gry. Dośrodkowania Wróbla z rzutu rożnego wybijanie regularnie przez defensorów gości.

• Pierwszy strzał w wykonaniu gospodarzy. Zawodnicy Rozwoju wywalczyli rzut wolny w okolicy pola karnego. Wrzutka w pole karne Wróbla, strzał głową Żaka, ale niecelny.

• Seia ataków, głównie bokami jednych i drugich kończy się seriami autów. Jedni i drudzy nie potrafią na razie wyprowadzić skutecznego ataku.

• Od początku to bełchatowianie starają się narzucić tempo gry. Póki co jednak zbyt dużo niedokładności ze strony drużyny Rafała Ulatowskiego.

• Zaczynamy! Ostatni mecz Rozwoju przy Bukowej i ostatnia szansa GKS-u na utrzymanie się w lidze.

• Piłkarze już powoli wychodzą na murawę obiektu przy Bukowej. Na Śląsku dziś deszczowo, niewielkie przejaśnienia. Temperatura koło 16 stopni Celsjusza.

• GKS Bełchatów ma na koncie 35 punktów i ma 3 oczka straty do bezpiecznej pozycji. Rozwój, będący już bez szans na utrzymanie, ma 32 punkty. Drużyny te zajmują odpowiednio 16. i 17. miejsce.

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Marek Opaliński z Legnicy.

• Rezerwowi Rozwoju Katowice: Golik, Szatan, Kozłowski, Tkocz, Tabiś, Gielza, Adamczyk

Rezerwowi GKS-u Bełchatów: Lenarcik, Zapalac, Flaszka, Gierszewski,, Demianiuk, Stanisławski, Maciejewski

• Za chwilę u boku ekranu pojawią się wyjściowe składy obu drużyn.

• Poza relacją z Bukowej zapraszamy także do śledzenia tego, co dzieje się na innych boiskach - o 15 startuje 7 innych spotkań 33. kolejki 1. ligi, w tym bardzo ważny dla bełchatowian mecz Pogoni Siedlce ze Stomilem, czy starcie Chojniczanki z MKS-em Kluczbork. Relacje z tych spotkań na naszej stronie!

• Dla Rozwoju będzie to ostatni mecz przy Bukowej. W 2. lidze powrócą na swój macierzysty teren przy ulicy Zgody:

• Jesienią zespół beniaminka z Katowic wygrał w Bełchatowie 2:0. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Patryk Kun i Bartosz Jaroszek.

• Witamy serdecznie! Już za niespełna godzinę rozpocznie się mecz na stadionie przy ulicy Bukowej, gdzie Rozwój Katowice podejmie GKS Bełchatów. Gospodarze nie mają już szans na utrzymanie. Goście z kolei musza dziś wygrać - w przeciwnym razie także ich czeka degradacja do 2. ligi. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.