0 1 połowa

Stomil Olsztyn

1

0 1 połowa

• Rozwój nie bez problemów w końcówce wygrywa 2:1! Gole Gałeckiego z karnego i Czerkasa dały dziś zwycięstwo. W odpowiedzi bramkę strzelił Paweł Głowacki. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji ze spotkań 1. ligi.

• Świetna akcja Rozwoju przerwana w samej końcówce! Kun ruszył w pole karne, nabił obrońcę, a sędzia zagwizdał po raz ostatni!

• Ostatnia zmiana - za Szatana Domański.

• Stomil bliski gola. Łukasik zgrał piłkę do ziemi uderzył, ale Pawłowski spokojnie łapie piłkę.

• Doliczone aż 5 minut!

• Łukasik okręcił się z piłką i uderzył mocno, ale Pawłowski skutecznie zdołał wybić efektownie futbolówke.

• Ależ błąd Winiarczyka - podał na 10 metr swojej bramki do Żwira, a ten przestrzelił w kapitalnej sytuacji.

• Rozwój w głębokiej defensywie, Stomil naciera na osłabionego rywala.

• Za Wróbla wchodzi Raul Gonzalez.

• Międzyczasie Nowak i Głowacki zostali ukarani kartkami za bójkę między sobą.

• Głowaci z rzutu wolnego i gooooolllll! Pawłowski bez szans przy strzale okienko.

• Brurtalny faul jednego z zawodników Rozwoju. Winiarczyk wyprostowana nogą wszedł w nogi Żwirka na 20 metrze od bramki.

• Jegliński schodzi, w jego miejsce melduje się Łukasik.

• Faul na Kujawie. Piotr Głowacki mocno wbija piłkę w pole karne, ta odbija się od obrońców i ląduje za linią końcową. Rzut rożny dla Stomilu bez korzyści.

• Nowak ruszył środkiem, zagrał do Żaka, ale Skiba pierwszy dopada do piłki.

• Czerkas żegnany brawami, wchodzi Adam Żak.

• Druga zmiana w Stomilu, na boisku kolejny Głowacki.

• Szatan uderza mocno z dystansu w okno i Skiba broni z najwyższym trudem. Kolejny korner dla gospodarzy. Kun wrzuca, tym razem to Jaroszek strzela, ale nad bramka.

• Głowacki wrzuca z rzutu wolnego w pole karne, ale Wróbel wybija piłkę w aut.

• Goooooollll!! Kun wrzuca z rzutu rożnego na głowę Czerkasa, a ten strzela na 2:0!

• Nowak ruszył środkiem pola, zagrał do Wróbla na lewe skrzydło, ten zszedł do środka oddał strzał, ale został zablokowany. Rzut różny.

• Jaroszek za faul na Żwirze otrzymuje kartonik.

• Kun wpada w pole karne, mija dwóch rywali i strzela, Skiba broni dwie dobitki, najpierw Jaroszka, potem Czerkasa!! I to dosłownie z 4 metra.

• Zmiana międzyczasie, za Suchockiego wchodzi Głowacki.

• Gooooooollllll!!!! Gałecki pewnie w okno bramki Skiby!

• Jegliński z kartka za faul.

• Karny! Winiarczyk wparował w pole karne i został faulowany przez defensora Stomila. Sam niestety doznał urazu.

• Wojciech Król ukarany kartonikiem.

• Kapitalna okazja Rozwoju. Nowak wrzucił piłke z lewego skrzydła na dalszy słupek do Czerkasa, ten wyszedł sam na sam ze Skibą i z 2. metrów przestrzelił nad bramką. Obaj zderzyli się i są opatrywani przez lekarzy.

• Mirosław Smyła przy linii zachęca podopiecznych do większego wysiłku.

• Suchocki fauluje Winarczyka na 25 metrze od bramki. Kun podchodzi do piłki, wrzuca ja na Gałeckiego, którego strzał głową został zablokowany, podobnie jak dobitka wolejem.

• Szatan uderza z dystansu, ale skutek podobny do Ratajczaka.

• Wróbel na skrzydle rozegrał piłkę z Winiarczykiem, ale został zablokowany. Kun centruje z rzutu rożnego, ale Jegliński wybija.

• Póki co oba zespoły przystąpiły ze spokojem do drugiej płowy.

• Ratajczak strzela z dystansu, ale wysoko ponad bramką.

• Zaczynamy! Tym razem od środka goście.

• Charakterystyczna w Rozwoju jest przewaga w środku pola - Nowak do spółki z Wróblem i Jaroszkiem grają efektownie i efektywnie. Gorzej jest gdy docierają pod bramkę Stomila. W ekipie gości można pochwalić Kujawę i skrzydłowych - Ratajczaka, schodzącego do środka Żwira i Lecha.

• Rozwój ma optyczną przewagę. Słupek Wróbla z rzutu rożnego, minimalnie przestrzelony strzał strzał Nowaka, kapitalna okazja Czerkasa - wszystko to składa się na obraz bardzo dobrej gry gospodarzy. Problemem jest jednak wstrzelenie się o obręb bramki gości. Stomil czeka na ... rozwój wypadków i próbuje kontr. Polegają one głównie na zagrywaniu długich piłek w stronę Kujawy, który przyjmuje futbolówkę i zgrywa ja do nadbiegających partnerów. Która taktyka okaże się skuteczniejsza - zobaczymy po przerwie, o ile żadna z drużyn nie zmieni swojego stylu gry.

• Czerkas próbował wrzucić z lewego skrzydła, ale Klepczarek go blokuje. Piłka złapana przez Skibe i sędzia kończy 1. połowę. Do przerwy 0:0.

• Lech wrzuca z rzutu rożnego, ale Pawłowski faulowany. Rozwój od rzutu wolnego.

• Stomil ustawia autobus na połowie, Rozwój nie potraf go sforsować. Goście starają się ruszyć z kontrą, ale podopieczni Smyły skutecznie bronią dostępu do bramki.

• Ratajczak z dystansu, ale Gałecki go przyblokował. Kolejny korner, kolejne wybicie Rozwoju, kolejna kontra gospodarzy i kolejny raz zatrzymana.

• Do końca połowy kilka minut. Rozwój postraszył kilka razy gości, ale decydującego ciosu nie zadał. Choć patrząc obiektywnie wygląda zdecydowanie lepiej.

• Kun zagrywa piłkę wzdłuż pola karnego do Wróbla, ten oddaje ją przed pole karne do Nowaka. Środkowy pomocnik Rozwoju uderza mocno tuż nad spojeniem bramki.

• Rozwój mógł wyjść z groźna kontrą, ale Czerkas faulował odbierając piłkę Jeglińskiemu.

• Nowak zabrał piłkę w środku pola i zagrał długą piłkę do Wróbla. Tę przejął jednak Ratajczyk.

• Kapitalny rajd Nowaka środkiem pola, minął dwóch rywali i Rozwój wyszedł 3 na 3. Wślizg Remisza uratował ekipę gości.

• Jaroszek zagrywa prostopadle do Czerkasa, ten wychodzi sam na sam, mija Skibę, upada i... nie ma karnego. Sędzia pokazuje na korner. Centra Wróbla zablokowana.

• Wróbel rozpędził się w środku pola, wrzucił na głowe Czerkasa, ale ten został uprzedzony przez Skibe.

• Podanie Lecha po ziemi do Kujawy, ten strzela z dystansu, ale daleko od bramki.

• Akcja Stomilu na lewym skrzydle, ale Nowak zatrzymuje Lecha skutecznym wślizgiem pod polem karnym.

• Wrzutka Bucholca na pole karne, strzał Kujawy, ale Pawłowski łapie to słabe uderzenie.

• Rozwój cały czas próbuje przedrzeć się wszelkimi sposobami w pole karne Stomila. Póki co bezskutecznie.

• Kujawa w powietrznym pojedynku sprowadził Winiarczyka do ziemi. Ewidentnie faulował.

• Gra przeniosła się teraz do środka pola. Chwila spokoju w szeregach obu ekip.

• Kun oddał strzał zza pola karnego, ale Klepczarek zablokował go skutecznie.

• Kujawa ruszył prawym skrzydłem i uderzył mocno po ziemi, ale Pawłowski wybija na rzut rożny. Dośrodkowanie wybite przez Menzela.

• Kujawa zszedł ze skrzydła, uderzył prawą nogą, ale Menzel zablokował. Korner dla gości, ale piłka wybita została przez defensorów Rozwoju.

• Pierwszy kwadrans dla Rozwoju. Gospodarze zaczynają przyciskać gości, a Ci cofnęli się nieco w obręb własnej połowy.

• Wróbel wrzuca z rożnego i... słupek.

• Kolejna akcja Rozwoju. Wróbel ruszył prawym skrzydłem, dograł do Czerkasa, a ten zagrał po ziemi w pole karne. Było blisko, ale obrońcy wybili na korner.

• Świetna klepka Nowaka z Szatanem, zakończona podaniem prostopadłym do Czerkasa, ale ten na spalonym.

• Czerkas w kapitalnej sytuacji przestrzelił nad poprzeczką. Napastnik Rozwoju dostał piłkę, ale wybił ja niemalże w trybuny. Rozwój chwile potem zaatakował raz jeszcze wysokim pressingiem, ale Piotr Skiba uprzedził szarżującego Wróbla.

• Jaroszek kapitalnie przejął piłke i podał prostopadle, ale niecelnie. W odpowiedzi Stomil w kontrze, goście oddali pierwszy strzał, a konkretnie Kujawa. Zrobił to jednak słabo i niecelnie.

• Klepka Kuna z Wróblem - ten pierwszy wpada w pole karne, ale gubi piłkę.

• Zespoły póki co nie forsują tempa. Przy piłce częściej Rozwój, ale to Stomil wygląda na lepiej ułożoną ekipę.

• Ratajczyk i Żwir rozegrali dwójkową akcję i wywalczyli korner dla Stomilu. Wrzutka na krótki słupek wybita przez defensorów.

• Winiarczyk podaje prostopadle do Czerkasa, ale napastnik gospodarzy na spalonym.

• Długa piłka Wełny do Ratajczaka, ale bardzo niecelnie. Rozwój w ataku pozycyjnym.

• Rozpoczynamy! Zaczynają gospodarze!

• Piłkarze już na murawie - Rozwój tradycyjnie na zielono, Stomil w białych koszulkach w niebieskie pasy i niebieskie spodenkach.

• Na mecz pojawiła się także grupa kibiców z Olsztyna, która będzie wspierać Dumę Warmii.

• Na trybunach ludzi niezbyt wielu - około 150-200 kibiców ma dziś wspomagać miejscowy Rozwój. W szeregach kibiców jest za to efektowny kibic z równie efektownym bębnem - w ten sposób postara się dziś zagrzać gospodarzy do boju.

• Na boisku pojawili się już piłkarze Stomilu wraz ze swoim menedżerem - Mirosławem Jabłońskim.

• Podopieczni Mirosława Smyły jako pierwsi udali się na rozgrzewkę. A rozgrzać trzeba się dziś bardzo mocno - temperatura około 4 stopni Celsjusza, rześkie powietrze, lekka mgła - takie warunki na pewno będą zmuszały zawodników do intensywnych przedmeczowych przebieżek.

• Witamy ze stadionu katowickiego GKS-u gdzie dziś, w roli gospodarza, po raz pierwszy zagra katowicki... Rozwój. Drużyna Mirosława Smyły rozegra dziś mecz z drużyną z drugiego krańca Polski - na Bukowej pojawi się dziś Stomil Olsztyn. Zapowiada się arcyciekawy pojedynek, gdyż z jednej strony beniaminek będzie szukał za wszelką cenę potrzebnych do utrzymania punktów, z drugiej zmagający się ze swoimi finansowymi problemami walczyć o kolejne punkty będzie Stomil, który w lidze radzi sobie nad wyraz dobrze. Mecz rozpocznie się za nieco ponad 40. minut. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE.