Ruszyły spotkania dotyczące budowy Trasy Kaszubskiej

  Ruszyły spotkania dotyczące budowy Trasy Kaszubskiej

  Artur Baran

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ruszyły spotkania dotyczące budowy Trasy Kaszubskiej

  ©Przemek Świderski

  W sali obrad Starostwa Powiatowego w Wejherowie odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące rozwiązań komunikacyjnych związanych z budową drogi S6. Trasa Kaszubska, bo tak nazywa się odcinek drogi ekspresowej pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią, ma zostać oddana do użytku w II połowie 2021 r.
  Ruszyły spotkania dotyczące budowy Trasy Kaszubskiej

  ©Przemek Świderski

  Spotkanie miało formę luźnej dyskusji marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka z samorządowcami z powiatu wejherowskiego i puckiego oraz przedsiębiorcami - wykonawcami. Nie zapadły więc żadne kluczowe decyzje. Celem obrad było bardziej przybliżenie problematyki związanej z budową Trasy Kaszubskiej, która jest fragmentem drogi ekspresowej S6 łączącej Trójmiasto ze Szczecinem.

  - Obecnie przygotowywana jest dokumentacja na budowę nowej drogi ekspresowej S6, która będzie oczywiście powodować liczne komplikacje transportowe, nie tylko w trakcie budowy, ale również po jej wybudowaniu - mówi marszałek Mieczysław Struk.
  - Weźmy za przykład obsługę węzła transportowego w Szemudzie, czy też węzeł transportowy, który będzie łączyć drogi wojewódzkie wiodące przez Wejherowo i dalej w kierunku pasa nadmorskiego. Mowa tu o drodze 218, czy też 224. Dzisiaj samorządowcy i przedsiębiorcy sygnalizują konieczność realizacji szeregu inwestycji, może mniejszego kalibru, ale które będą ważnymi inwestycjami przy budowie całej drogi S6. Odnoszę się do tych postulatów dość pozytywnie. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie jesteśmy w stanie, nawet wspólnymi siłami, wszystkich tych założeń zrealizować. Należy wziąć pod uwagę, że modernizacja drogi 218, czy też wybudowanie bezkolizyjnych przejazdów przez linię kolejową 202 jest niezwykle kosztowne - dodaje.

  Podczas spotkania poruszono także temat budowy dwóch odcinków w Wejherowie (pierwszy - od ul. Strzeleckiej do ronda przy ulicy Sobieskiego, a drugi od DK6 do ul. Przemysłowej).

  - Wspólnie z prezydentem Wejherowa na pewno w tej kwestii popracujemy. Jak wiadomo na dwa odcinki, które będą realizowane w Wejhero-wie, trzeba będzie wyłożyć ok. 35 mln zł. My jako Urząd Marszałkowski oczywiście finansowo wesprzemy te inwestycje, ale nie wiem jeszcze, w jakiej wysokości. Należy przy tym pamiętać, że są to kwoty szacunkowe. Na dzień dzisiejszy wyniki przetargów wskazują, że ostatecznie te zadania zostaną drożej wycenione przez wykonawców - tłumaczy Mieczysław Struk.  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:
  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY