Jacek Kmiecik
Jelena Rybakina i Jelena Ostapenko nadzwyczaj chłodno odnosiły się do siebie w półfinale turnieju w Rzymie kolaż AP/EASTNEWS/Canal+Sport
Łotewska tenisistka Jelena Ostapenko obraziła rodowitą moskwiankę Jelenę Rybakinę, reprezentującą Kazachstan podczas półfinału Internazionali BNL d'Italia w Rzymie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rybakiny 6:2, 6:4.

Rybakina dwukrotnie przełamała Ostapenko na początku pierwszego seta i objęła niepodważalne prowadzenie 6:2. W drugim secie odrobiła stratę 1:4. Mecz został przerwany z powodu deszczu w drugim secie przy stanie 2:4. Łotyszka wyraziła niezadowolenie z faktu, że jej wcześniejsza prośba o przerwanie spotkania została zignorowana.

Oburzenie trenera Rybakiny na wyzwisko Ostapenko

– Hej, powiedziała do Ciebie „kurwa”. Powiedziała to teraz tuż przede mną, kiedy Jelena nie mogła tego zobaczyć. Powiedziałem jej, żeby się nie martwiła, porozmawiamy o tym później

– oznajmił trener Rybakiny, Stefano Vukov.

Po godzinie i 33 minutach Rybakina wyrównała bilans meczów z Łotyszką na 2:2. Po spotkaniu ponownie doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Moskwianka w niewytłumaczalny sposób dała sygnał sędziemu głównemu, aby zwrócił uwagę Ostapenko po tym, jak para wymieniła lodowate podziękowanie przy siatce.

„Ciekawy uścisk dłoni między Jeleną Rybakiną a Jeleną Ostapenko w Rzymie. Wygląda na to, że Jelena kazała sędziemu powiedzieć coś Jelenie. Chętnie dowiem się o co w tym wszystkim chodzi”

– skomentował incydent The Tennis Letter na Twitterze:

Rybakina zasygnalizowała sędziemu obraźliwe gest Osatapenko

Podczas oschłego uścisku dłoni przy siatce, para zdawała się wymieniać ze sobą jedynie zdawkowe słowa „podziękowania”. Następnie Rybakina zwróciła się do arbitra zawodów, najwyraźniej sygnalizując, aby zwrócił uwagę Łotyszce.

23-letnia Rybakina pochodzi z Moskwy, do 2018 roku grała w reprezentacji Rosji. Latem 2018 roku zmieniła obywatelstwo na kazachskie, skuszona profitami Federacji Tenisowej Kazachstanu.

Finał Italian Open tenisistek. Gdzie i o której oglądać?

Rybakina zagra w finale z Anheliną Kalininą z Ukrainy, która zadebiutuje w meczu o tytuł WTA 1000. W półfinale Ukrainka pokonała Rosjankę Weronikię Kudermetową 7:5, 5:7, 6:2.

Jelena wyraził radość z perspektywy walki z Kalininą w tytułowym starciu. Wspomniała o ich dobrych relacjach, twierdząc, że zawsze kibicują sobie nawzajem.

– Właściwie pracowała z moim trenerem. Po prostu mamy dobre relacje. Zawsze jej też kibicuję. Tak samo, kiedy wygrywam, zawsze mnie wspiera. Mamy dobre relacje. Cieszę się, że zagramy w final

e – powiedziała Rybakina

Sobotni finał Italian Open Rybakina – Kalinina odbędzie się o godzinie 19.00.Mecz pokaże Canal Plus Sport.