Ryszard Wiśniewski wygrał wyścig VIP-ów

(suw)
Redaktor Naczelny "Głosu Pomorza”, Andrzej Mielcarek wręcza nagrody trzem najlepszym zawodnikom w wyścigu kategorii nie zrzeszonych FOT: RADOSŁAW KOLEŚNIK
Przed finiszem kolarzy na drugim etapie 59. Tour de Pologne, którego meta znajdowała się przed koszalińskim Ratuszem Na Rynku Staromiejskim i w jego okolicach rozgrywano kryterium uliczne w kilku kategoriach.

Przed finiszem kolarzy na drugim etapie 59. Tour de Pologne, którego meta znajdowała się przed koszalińskim Ratuszem
Na Rynku Staromiejskim i w jego okolicach rozgrywano kryterium uliczne w kilku kategoriach. Wczoraj poinformowaliśmy, że zwycięzcą w wyścigu VIP-ów został Eugeniusz Sendlewski, który zajął jednak drugie miejsce. Przepraszamy za błąd czytelników i triumfatora tej rywalizacji, którym był Ryszard Wiśniewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Koszalinie. Trzeci na mecie w rywalizacji mężczyzn był Tadeusz Lenartowicz, znany działacz kolarski, który pełni funkcję przewodniczącego Rady Osiedla "Śródmieście" w Koszalinie.
Wśród kobiet wygrała Halina Marycz - członek Zarządu Kolarskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Spółdzielca, a drugie miejsce zajęła Jadwiga Skiba - członek Rady Osiedla "Śródmieście".
Najwięcej, bo aż 52 zawodników wystartowało do wyścigu w kategorii "nie zrzeszeni". Mieli oni do pokonania dystans 5,6 km. Zwyciężył Bartosz Załuski z centrum Kształcenia Ustawicznego w Koszalinie. Drugie miejsce zajął Piotr Gawroński z SP Golczewo, a trzeci był Łukasz Grzechowiak z Politechniki Koszalińskiej.
W innych kategoriach czołowe miejsca zajmowali:
Kobiety - elita (dystans 8,4 km) - 1. Marzena Głuszakiewicz (LKS Spółdzielca Polanów), 2. Emilia Skawińska (KK Zdzich-Bud Ziemia Darłowska).
Junior (dystans 14 km) - 1. Mateusz Moskwa, 2. Norbert Sobociński (obaj LKS Baszta Golczewo), 3. Jerzy Nejman (KKK Nawrocki Ziemia Grzybowska).
Juniorki (dystans 8,4) - 1. Marta Szczuko (KS Bogo Szczecin), 2. Katarzyna Nawrocka (KK Nawrocki Ziemia Darłowska), 3. Magdalena Bąkowska (Bogo Szczecin).
Juniorzy młodsi (dystans 8,4 km)
- 1. Michał Urtnowski, 2. Łukasz Kurkowski (obaj UKS Panorama Nowogard), 3. Przemysław Kusztykiewicz (Baszta Golczewo).
Juniorki młodsze (dystans 8,4 km)
- 1. Barbara Gromaszek (Start Lublin), 2. Kinga Piotrowicz (UKS Wiking Ziemia Darłowska), 3. Karolina Janik (Bogo Szczecin).
Młodzicy (dystans 8,4 km) - 1. Lech Gradziński (Start Lublin), 2. Edwin Szpakowski (LUKS JF Duet Goleniów), 3. Łukasz Miśkiewicz (UKS Chrabąszcze Nowogard).
Młodziczki (dystans 8,4 km) - 1. Dominika Mączka, 2. Marta Janowiak, 3. Marta Jasnosz (wszystkie UKS Sztorm Ziemia Darłowska).