Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obostrzenia w Polsce przedłużone do 14 lutego. Wyjątkiem są centra handlowe oraz galerie i muzea

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Rząd zdecydował o luzowaniu części obostrzeń związanych z COVID-19. - Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian.Są jednak wyjątki, które warto zauważyćCENTRA HANDLOWE I SKLEPY WIELKOPOWIERZCHNIOWEDziałalność galerii handlowych zostałą uwolniona. Otwarte mogą być wszystkie punkty usługowe mające istotne znaczenie dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz m.in. apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami, meblami.W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:- 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2- 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2- Otwieramy sklepy w galeriach handlowych od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego - mówi Adam Niedzielski.Zobacz kolejne zdjęcia z listą obostrzeń. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Rząd zdecydował o luzowaniu części obostrzeń związanych z COVID-19. - Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian.Są jednak wyjątki, które warto zauważyćCENTRA HANDLOWE I SKLEPY WIELKOPOWIERZCHNIOWEDziałalność galerii handlowych zostałą uwolniona. Otwarte mogą być wszystkie punkty usługowe mające istotne znaczenie dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz m.in. apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami, meblami.W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:- 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2- 1 os/15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2- Otwieramy sklepy w galeriach handlowych od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego - mówi Adam Niedzielski.Zobacz kolejne zdjęcia z listą obostrzeń. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Archiwum Polska Press/Pixabay
Rząd zdecydował o luzowaniu części obostrzeń związanych z COVID-19. Dziś w południe minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił obostrzenia, jakie będą obowiązywały w Polsce od poniedziałku, 1 lutego. Dobre wiadomości dotyczą tylko centrów handlowych oraz galerii i muzeów. Handlowcy, restauratorzy, hotelarze, właściciele stoków oraz branża fitness, wszyscy apelują, aby częściowo znieść rygory sanitarne, ponieważ chcą wznowić działalność bez ciągłych kontroli oraz kar finansowych.

Rząd stopniowo luzuje obostrzenia związane z COVID-19.

- Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian.

Są jednak wyjątki, które warto zauważyć

KTÓRE OBOSTRZENIA ZOSTAŁY ZLUZOWANE? SPRAWDŹ LISTĘ OBOWIĄZUJĄCYCH ZAKAZÓW
ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Prof. Andrzej Horban: Jeszcze nie czas na luzowanie obostrzeń

Gościem Roberta Mazurka w RMF FM był prof. Andrzej Horban, czyli główny doradca premiera ds. COVID-19, który sceptycznie odniósł się do zmian w obostrzeniach.

- Jeszcze nie czas na luzowanie obostrzeń - powiedział prof. Horban. - Jest lepiej, zdecydowanie jest lepiej, ale nie tak dobrze. Spada nam liczba nowo zdiagnozowanych zakażeń, co jest efektem przedłużenia zaleceń czy obostrzeń, które obowiązywały do grudnia - dodał.

Jego zdaniem w pierwszej kolejności należy otworzyć szkoły, a dopiero później analizować kolejne kroki.

Zobacz koniecznie

Otwierają się kolejne restauracje, a 1 lutego stoki narciarskie

Coraz więcej restauracji w województwie śląskim otwiera się dla klientów mimo obostrzeń. Jak twierdzą właściciele, to dla nich sprawa życia i śmierci, ponieważ nie są w stanie utrzymać swoich biznesów ze sprzedaży wyłącznie na wynos, a pomoc ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości jest niewystarczająca, wręcz znikoma.

Dość obostrzeń mają również przedsiębiorcy z Beskidów, którzy zostali pozbawieni niemalże całorocznych dochodów. Zrzeszone w Wiślańskim Skipassie ośrodki narciarskie mają zamiar otworzyć się w poniedziałek, 1 lutego, oczywiście w reżimie sanitarnym.

Apel o poluzowanie obostrzeń i możliwość w pełni legalnego działania, bez ciągłych kontroli oraz kar finansowych, wystosowali również hotelarze, przedstawiciele handlu oraz branży fitness. Ta ostatnia z resztą również ma zamiar wznowić działalność wraz z początkiem miesiąca.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Obostrzenia w Polsce przedłużone do 14 lutego. Wyjątkiem są centra handlowe oraz galerie i muzea - Dziennik Zachodni

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza