Sąd Rejonowy w Słupsku ma nowego prezesa. To Agnieszka Leszkiewicz

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Agnieszka Leszkiewicz podczas jednej z rozpraw.
Agnieszka Leszkiewicz podczas jednej z rozpraw. archiwum
Minister Sprawiedliwości 23 stycznia powołał Agnieszkę Leszkiewicz, sędziego Sądu Rejonowego w Słupsku do pełnienia funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Słupsku na okres czterech lat.

Sąd ponad miesiąc funkcjonował bez prezesa. W grudniu minister Zbigniew Ziobro odwołał prezes Klaudię Łozyk i wiceprezesa Tomasza Zielonkę. Jednocześnie wiceprezes Krzysztof Obst sam zrezygnował z funkcji.

Od tego czasu sądem kierowała najstarsza stażem przewodnicząca wydziału Marzena Hop.

Teraz do pełnienia funkcji prezesa została powołana Agnieszka Leszkiewicz, zastępca przewodniczącego I Wydziału Cywilnego.

Zobacz także: 25 lat więzienia za zabójstwo taksówkarza. Zapadł wyrok

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 37

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

z
zdziwiony

A któż to tak krzyczy?

G
Gość
W dniu 26.01.2018 o 14:06, Gość napisał:

Sam nie kłam, urwo partyjna, bo prasa informowała, że odwołano m.in. prezesów dwóch sądów rejonowych, w których sprawy rozpatrywane są najszybciej i najkrócej czeka się na rozpoznanie sprawy (sądy z Lublina i Górnego Śląska, nie pamiętam już miejscowości).

KŁAMIESZ !

A
Arni
W dniu 26.01.2018 o 20:09, No i zonk napisał:

No i zonka gościu zaliczyłeś, co? Wyszło na to że piszesz co ci ślina na język przyniesie, ani informacji nie sprawdzisz, ani się nie znasz. Skoro jest 5 osób to jak jeszcze są urlopy i zwolnienia to wychodzi akurat tyle spraw do zrobienia co pisze gościu z dołu pod twoją wiadomością. Przeproś teraz.I nie broń sądów. Poczekamy jak będziesz miał stłuczkę z jakimś pisowskim bonzem. Kto cię wtedy obroni, hehe, pisowscy sędziowie i prokuratorzy.

Pitolisz chłopie. Niejaki pierdoła Sławomir Ziemianowicz, były starosta słupski i jego psiapsiółka Czarna Mamba, oskarżyli mnie o naruszenie nietykalności cielesnej. Oczywiście chodziło o wątłe ciało Tego pierwszego. Tej drugiej, nawet hipotetycznie nawet kijem byłbym nie ruszyłbym. Ziemianowicz był z Platformy Obywatelskiej. Sądził sędzia Turczyn. Ja nie należałem do żadnej partii. Po sześciu rozprawach wątły Ziemianowicz powiedział jak było, czyli że nic nie było. Zostałem jednak skazany przez sędziego Turczyna. Moje doświadczenie z tym i innymi sędziami pokazuje, że przynależność do PIS, sprawiedliwości, przynajmniej do tej pory, nie gwarantuje. Natomiast, przynależność do PO daje wysokie, bo graniczące z pewnością, poczucie bezkarności. Mimo zwracania się do Policji i prokuratury z odpowiednim zawiadomieniem, wątły Ziemianowicz, jak i fałszywa i pyskata Czarna Mamba, do tej pory nie odpowiedzieli karnie za fałszywe zeznania. Tak więc, nie pitol gościu. Zajmij się raczej darciem pierza, a nie pisaniem na forum, jak się na kure.stwie sądowym dokładnie nie znasz.

N
No i zonk
W dniu 26.01.2018 o 13:20, INIO napisał:

Zamotałeś się w swoich kłamstwach.400 spraw miesięcznie na referendarza x 12 miesięcy daje 4800 spraw na referendarza rocznie. Przy 16000 spraw do ogarnięcia wystarczy 4 referendarzy. A ilu jest zatrudnionych? PiętnastuWłaśnie dlatego ludzie nie kiwną palcem w obronie sędziów bo reforma i rozpędzenie leni jest niezbędne. A teraz wracaj do roboty.


No i zonka gościu zaliczyłeś, co? Wyszło na to że piszesz co ci ślina na język przyniesie, ani informacji nie sprawdzisz, ani się nie znasz. Skoro jest 5 osób to jak jeszcze są urlopy i zwolnienia to wychodzi akurat tyle spraw do zrobienia co pisze gościu z dołu pod twoją wiadomością. Przeproś teraz.
I nie broń sądów. Poczekamy jak będziesz miał stłuczkę z jakimś pisowskim bonzem. Kto cię wtedy obroni, hehe, pisowscy sędziowie i prokuratorzy.
J
Jan

A ja jakoś czekałem na wpisy (i to z 10 w różnych okresach) max 2 miesiące. Może wypełniłeś chłopie wniosek jak burak i miałeś błędy. To do siebie miej pretensje.

G
Gość
W dniu 26.01.2018 o 13:51, Gość napisał:

NIE KŁAM  !

Sam nie kłam, urwo partyjna, bo prasa informowała, że odwołano m.in. prezesów dwóch sądów rejonowych, w których sprawy rozpatrywane są najszybciej i najkrócej czeka się na rozpoznanie sprawy (sądy z Lublina i Górnego Śląska, nie pamiętam już miejscowości).

m
minnat

Do INIO:

 

W wydziale ksiąg wieczystych nie ma piętnastu referendarzy, przypuszczam że Ci się pomyliło z dawnym ośrodkiem migracyjnym ksiąg wieczystych.

Tu jest pięcioro referendarzy, w tym przewodniczący wydziału.

Ale oczywiście ludzie słuchający TVP INFO, gdzie mowa o "gigantycznej skali patologii w sądownictwie" wiedzą swoje.

 

Co mnie pouczasz, a Ty sam w tej chwili w pracy nie jesteś?

 

G
Gość
W dniu 25.01.2018 o 23:50, Gość napisał:

Ci, którzy zgłaszają się dziś do pełnienia funkcji prezesów sądów traktowani są w środowisku sędziowskim jak łamistrajki legitymizujący niekonstytucyjne zmiany w systemie prawnym, czyli inaczej mówiąc - przykładający rękę do partyjnego demontażu systemu sprawiedliwości, a tym samym trójpodziału władzy będącego filarem demokratycznego państwa.  Wielu sędziów podziela opinię, że przyjęcie dziś stanowiska od Zbigniewa Ziobry jest dla sędziego tym, czy w stanie wojennym było wydawanie politycznych wyroków. Plamą w zawodowym życiorysie.  Karierowicze byli zawsze. I zawsze były to najsłabsze jednostki. Prezesi sądów wyłonieni z łapanki to najlepszy dowód, że nastał czas miernot – mówi jeden ze zwolnionych przez min. Ziobro prezesów sądów. Inny dodaje: - Łapanka na funkcje prezesów sądów to aberracja i kpina z prawa. Sędzia, który to firmuje sam na siebie wydaje moralny wyrok. 

Co za brednie, człowieku przestań jarać to gówno !

G
Gość
W dniu 26.01.2018 o 06:45, Gość napisał:

całą PISowska "dobra zmiana"... odwołują świetnych sędziów, bo są niepokorni. Awansują tych najgorszych, bo ci będą wiernie służyć, a kompetencje się nie liczą. Socjalizm pełną gębą, PIS to komuna BIS!!!

NIE KŁAM  !

I
INIO

Zamotałeś się w swoich kłamstwach.

400 spraw miesięcznie na referendarza x 12 miesięcy daje 4800 spraw na referendarza rocznie. Przy 16000 spraw do ogarnięcia wystarczy 4 referendarzy. A ilu jest zatrudnionych? Piętnastu

 

Właśnie dlatego ludzie nie kiwną palcem w obronie sędziów  bo reforma i rozpędzenie leni jest niezbędne. A teraz wracaj do roboty.

m
minnat

A Ty przeczytaj uważnie mój post. Nie wiesz, a się wypowiadasz. Wydział Ksiąg Wieczystych miał przez wiele miesięcy także niepełną obsadę referendarską z powodu zwolnień lekarskich. Nie ma podstaw do zarzucenia sądowi przewlekłości postępowania nawet w przypadku kilkumiesięcznej bezczynności w danej sprawie, bo sąd musi rozpoznawać także inne sprawy. A tych było w rep. Dz. Kw. w 2017 r. ponad 16 000. Obecnie, wskutek działań "dobrej zmiany" zasypani jesteśmy m.in. sprawami o zmianę nazw ulic (dekomunizacja). 

I
INIO

weź się do roboty leniu z ksiąg wieczystych a nie kłamiesz na forach internetowych

m
minnat

Referendarze mają wyznaczone normy pracy po 400 spraw Dz. Kw. miesięcznie. Tej normy się trzymają, a nawet przekraczają. To po prostu wpływ jest taki, że siłą rzeczy musi powstać kilkumiesięczna zaległość. Za mało jest sekretarzy projektujących wpisy, i za mało samych referendarzy. Dla niezorientowanych - od kilku miesięcy, po przeprowadzonej wizytacji, działa w wydziale ksiąg wieczystych system likwidacji zaległości w sprawach ponad 3-miesięcznych. Nadto często projekty wpisów hipotek są podpisywane poza kolejnością wpływu. Nie pisz więc głupot o rzekomym lenistwie referendarzy, bo nic nie wiesz o charakterze pracy w sądzie, podobnie zresztą jak minister Ziobro.   

g
gość

31 stycznia 2018, g. 9, s.211 UM, XLVIII sesja Rady miasta, a w porządku, m.in.:

1. w sprawie zaciągnięcia pożyczki długoterminowej na finansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Ochrona dziko występującej fauny przed presją ze strony bezpańskich zwierząt z wykorzystaniem nowych elementów infrastruktury interwencyjnej”

2.w sprawie kierunków działań Prezydenta Miasta Słupska dotyczących przystąpienia do prac związanych z opracowaniem merytorycznym i organizacyjnym zintegrowanego programu edukacji seksualnej we współpracy z partnerami społecznymi w ramach Programu współpracy Miasta Słupska z organizacjami pozarządowymi na 2018 r. 

Radio Gdańsk: "edukacja wdrożona przez urząd miejski w Słupsku we współpracy z organizacjami pozarządowymi powinna: "skupiać się na wolności i przyjemności seksualnej, zapobieganiu przemocy, a program powinien mieć odniesienie do różnorodności orientacji seksualnej czy transpłciowości... W ocenie ekspertów do spraw edukacji seksualnej podstawa programowa jest zawężona do wybranych tematów prezentowanych w sposób ogólny, budzi wątpliwości co do stanu wiedzy naukowej w niej zawartej oraz nie zawierają istotnych elementów z zakresu nowoczesnej edukacji seksualnej".Odpowiedzialna za edukację w Słupsku wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka nie chciała projektu komentować, odesłała reportera do pełnomocnik prezydenta Słupska do spraw zrównoważonego rozwoju miasta.

 

.

 
J
Jan Maria

W wydziale ksiąg wieczystych jest więcej sędziów niż notariuszy w okolicy tylko pracują po kilka godzin w tygodniu. Ten cały klan nadaje się tylko do rozpędzenia na cztery wiatry. Znajomy nabył w spadku dom i na wpis siebie jako właściciela czeka już dwa lata. Nie może nawet załatwiać niektórych bieżących spraw związanych z nieruchomością.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3