SALK: 42 punkty Gubernata

Rafał Szymański
W białych strojach SKS Wicher, w czarnych zdobywca trzeciego miejsca Maszbud-Ósemka. Łukasz Capar
Kolejny turniej rozegrały zespoły Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Jeden z graczy zdobył 42 punkty!

Lekarz Domowy wygrał w kolejnym turnieju Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki, który odbył się w hali Gryfia w Słupsku. Tym razem wystąpiło sześć zespołów, gry podzielone były na dwa odrębne turnieje.

W finałowym spotkaniu najlepszy okazał się Lekarz Domowy, który w starciu o pierwsze miejsce pokonał Kabata 65:57 (18:15, 18:8, 9:6, 20:28). Robert Maćkowiak zdobył 18 pkt dla zwycięzców, dla pokonanych Kamil Izraelski wywalczył 19 pkt. W spotkaniu o trzecią pozycję Maszbud-Ósemka pokonał SKS Wicher 85:83 (22:17, 23:29, 15:24, 25:13). Superwyczynem popisał się Bartosz Gubernat z Maszbudu-Ósemki, który zdobył 42 pkt dla swojego zespołu, w tym 6 razy trafił za trzy punkty. W SKS Wichrze 18 pkt zdobył Rafał Sadowski.

- Zainteresowanie naszymi grami jest większe. Wystąpiła jedna drużyna więcej o nazwie Półdystans, ale są też nowe osoby, które uzupełniły składy innych drużyn - mówi Artur Pacek, jeden z organizatorów turnieju.

Następne turnieje miały się odbyć w dniach 13 i 20 marca, ale w tym pierwszym terminie w Gryfii grają koszykarze Energi Czarnych. Dlatego SALK szuka innych możliwości. W ich trakcie organizowana ma być wystawa z koszulkami, w jakich kiedyś grały zespoły SALK.