Salos Słupsk drugi w lidze w koszykówkę

(res)
Salos Słupsk. Zdjęcie Archiwalne
Salos Słupsk. Zdjęcie Archiwalne Kamil Nagórek
Bardzo dobry występ zanotowały juniorki Salosu Słupsk na zakończenie sezonu 2012/2013 w finałowym turnieju PLLKK w Turowie.

- Drugie miejsce w tej lidze to spory sukces. Weszliśmy do finału z czwartego miejsca, byliśmy w tym sezonie najmłodszą drużyną startującą w rozgrywkach. Niestety, w finale nie mógł prowadzić zespołu pierwszy trener Piotr Ostrowski. Zastępował go Dominik Furman. Zliczając te czynniki, to srebro smakuje jak złoto. Zresztą ekipa z Sopotu tak naprawdę w meczu tylko przeciwko słupszczankom musiała się w pełni zmobilizować, pozostałe spotkania wygrała, grając 50-70 procent swoich możliwości - opowiada Bogdan Barcikowski, działacz Salosu.

Salos Słupsk w pierwszym spotkaniu pokonał gospodynie Grom Turowo 68:59 (16:14, 19:16, 12:18, 21:11). Kinga Wójcik była najskuteczniejszą słupszczanką, zdobyła 13 pkt.

W kolejnym meczu Salos przegrał z Siódemką Sopot 61:80 (19:21; 12:18; 15:20; 15:21). Karolina Maciejska zdobyła dla Salosu 14 pkt.

W ostatnim spotkaniu turnieju MUKS 50 Kotwica Kołobrzeg uległa Salosowi Słupsk 64:83 (7:23; 14:15; 18:28; 25:17). Kinga Wójcik zdobyła dla Salosu 26 pkt.

Wójcik w każdym spotkaniu rozegrała świetne zawody i uznana została najlepszą zawodniczką Salosu. Zdobyła 47 punktów.

Drugą wyróżniającą się zawodniczką była rozgrywająca Ola Tutak. To motor napędowy słupskiego Salosu.
W zmaganiach wygrała Siódemka Sopot przed Salosem Słupsk, Gromem Turowo i Kotwicą 50 Kołobrzeg.
Piąte miejsce zajął SMS Salos Szczecin. To były prawie ostatnie mecze Salosu w tym sezonie.
Teraz zawodniczki odpoczną, a 17 czerwca rozegrają spotkanie kończące sezon, w którym zmierzą się z trenerami i działaczami sekcji.

Zmagania odbywają się od 2006 roku, najpierw były organizowane dla gimnazjalistek. Od 2008 roku zmagania organizowane są także dla licealistek. Najpierw grały w niej tylko zawodniczki z województwa pomorskiego, obecnie z całego Pomorza. W ubiegłym roku w zmaganiach startowało dziewięć drużyn, w tym roku pięć.