Salos Słupsk pokonał Piki Gdańsk 3:2 (zdjęcia)

Mariusz Surowiec
W meczu 4 kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniorów B2 Salos Słupsk podejmowany był w Gdańsku przez tamtejsze Piki.

Dla słupszczan, którzy pauzowali dwie kolejki był to mecz nr 2. w obecnym sezonie. Spotkanie zakończyło się wygrana słupszczan 3:2.

Mecz nie był piękny dla oka, wpływ na to miało w znacznej mierze bardzo wąskie i małe boisko. Od początku jednak przewagę uzyskali salezjanie a efektem tego była bramka zdobyta przez Kostka Zielińskiego zdobyta w 18 min. Kolejne minuty to optyczna przewaga Salosu, ale bramkę w 31 minucie strzelili gospodarze. Po rzucie z autu do piłki dopadł zawodnik gospodarzy i przy biernej postawie obrońców zdobył bramkę na 1:1.

Kolejne minuty to gra toczona w środku boiska. W 40 min kontuzji doznał Zieliński i do końca spotkania już nie widzieliśmy go na boisku. Przy wyniku remisowym obie drużyny zeszły do szatni, na przerwę.

W szatni Salosu było głośno i w dosadnych słowach powiedziano sobie o błędach. To widać poskutkowało bo już 4 min po rozpoczęciu gry na strzał przepięknej urody zdecydował się Paweł Mielczarek i ponownie wyprowadził słupszczan na prowadzenie. Nadal stroną przeważającą był Salos co zaowocowało podwyższeniem prowadzenia na 3:1. Miało to miejsce w 68 min, kiedy to do bezpańskiej piłki przed polek karnym dopadł Błażej Styczeń i pewnym plasowanym strzałem pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Na domiar złego w 75 min swoja drugą żółtą kartkę zobaczył dobrze spisujący się do tej pory bramkarz gospodarzy i kończyli oni mecz w 10. Ta sytuacja lepiej podziałała na Piki, które uzyskały przewagę w polu, czego efektem była zdobyta w 90 min bramka kontaktowa i zrobiło się już tylko 3:2 dla salezjan. Sędzia doliczył 5 min , w których gdańszczanie nadal nacierali ale już więcej bramek w tym spotkaniu nie było i to Salos wygrał 3:2.

W kolejnym meczu w ramach 5 kolejki WLJB2, Salos podejmował będzie w Bruskowie Wielkim w sobotę 11.09.2021 o godzinie 11:00 Bałtyk Gdynia. Start w rozgrywkach na tym szczeblu nie był by możliwy bez wsparcia Grupy Energa, wchodzącą w skład Grupy Orlen.

Piki Gdańsk- Salos Słupsk 2:3 (1:1)

Skład Salosu: K.Ściubeł M. Kozicki P. Mielczarek, O. Zielkowski (41 min M. Motek) B. Nowicki M. Przewodzki K. Krefta (71 min F. Jabłoński) K. Zieliński (42 min K. Kowieski), ( 69 min, B. Czajka) B. Styczeń (80 min A. Jasiński), M. Tołek R. Małas (52 min A. Szewczyk)