MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ścieżka rowerowa wzdłuż alei 3 Maja do przebudowy. Kostkę zastąpi asfalt

olo
Niespełna kilometr ścieżki rowerowej do gruntownej przebudowy. Ścieżka rowerowa wzdłuż alei 3 maja zmieni się w prawdziwą drogę dla rowerów. Będą barierki, asfalt i bezpieczniejsze skrzyżowania. Przetarg właśnie ogłoszono.

Slalom pomiędzy wyrwami na ścieżce z kostki i gięcie szprych na nierównych krawężnikach. Słupsk jako miasto dla rowerów ma wciąż sporo do zrobienia. Przez lata budowania polbrukowych ścieżek dla rowerów, nowe inwestycje realizowane są już według asfaltowo-gładkich standardów, o których “Głos” pisał i do których nawoływał. Jak było, a jak jest widać na ulicy Kołłątaja. Teraz zyskać ma też aleja 3 maja. Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku ogłosił właśnie przetarg na wykonanie tam drogi rowerowej. Zmodernizowany zostanie istniejący układ drogowy i przystanki autobusowe.

Zgodnie z założeniami nowa droga rowerowa zyska nawierzchnię bitumiczną na całej długości. Zamontowane zostaną barierki rozdzielające ruch pieszy i rowerowy oraz podpórki przy przejazdach. Co ważne, nowa nitka pobiegnie jedną stroną drogi, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa.

Dodatkowo na niezagospodarowanym obecnie terenie przed skrzyżowaniem z ulicą Pileckiego wyrośnie parking rowerowy. W sumie to trzy wiaty, dziesięć stojaków i przybornik rowerowy do szybkich napraw.

Ponadto w celu zapewnienia spójnej sieci rowerowej - informuje słupski ratusz. - powstanie odcinek drogi rowerowej przy skrzyżowaniu ulic Pileckiego i al. 3 Maja łączący po południowo - zachodniej części ronda drogę rowerową przy ringu z drogą rowerową przy alei. Obecnie na tym krótkim odcinku rowerzyści muszą zejść z roweru, natomiast po wykonaniu brakującego odcinka jazda będzie ciągła.

Przebudowa realizowana będzie w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. Planowany okres realizacji zadania to 150 dni od dnia zawarcia umowy. Nową trasą powinniśmy pojechać więc na jesień.

Zobacz także: Rowerowe wyścigi Głosu Pomorza

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza