Sensacja w hali Gryfia. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 88:80

Krzysztof Głowinkowski
Sensacja w hali Gryfia w Słupsku! Podopieczni trenera Mantasa Cesnauskisa lepsi od mistrza Polski! Czwarta wygrana naszych koszykarzy w EBL.

Koszykarze Czarnych Słupsk wciąż niepokonani w rozgrywkach Energa Basket Ligi. W niedzielę, 26 września pokonali Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:80.

Ponownie świetnie w trzeciej i czwartej kwarcie

Słupscy koszykarze przyzwyczaili kibiców do tego, że znakomicie potrafią odrabiać straty z pierwszej połowy. W niedzielę nie było inaczej. 11-punktowe prowadzenie Stali do przerwy to za mało, aby wygrać w Słupsku. Skutecznie grający w trzeciej i czwartej kwarcie Czarni odrobili straty i pokonali faworytów z Ostrowa Wielkopolskiego! Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był M. Klassen, który zdobył 25 punktów.

Czarni Słupsk i Anwil Włocławek to jedyne niepokonane drużyny w obecnych rozgrywkach EBL.

Trener Mantas Cesnauskis - Po meczu mam mieszane uczucia. Oczywiście sen trwa, wygraliśmy cztery mecze w tym dwa z najlepszymi drużynami ligi. Dziś odnieśliśmy wielkie zwycięstwo. Natomiast martwi mnie kontuzja Kucharka, która wyglądała bardzo groźnie. Mam nadzieję, że nie będzie to nic poważnego i Maciek szybko do nas wróci.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 88:80 (17-28, 20-20, 24-13, 27-19)

Czarni Słupsk - L. Beech 10, M. Klassen 25, M. Witliński 2, M. Kucharek 0, W. Garrett 18,
A. Kordalski 0, J. Musiał 8, B. Kulikowski 0, D. Słupiński 11, K. Young 14.

Stal Ostrów Wlkp. - J. Palmer Jr. 15, D. Andersson 9, I. Wadowski 5, J. Mokros 2, J. Florence 6, T. Drechsel 12, M. Young 11, D. Kulig 20.