Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sesja Rady Gminy w Lipnicy w maseczkach. O spółce Gochy, ekwiwalentach za urlopy, o inwestycjach

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Sesja Rady Gminy w Lipnicy
Sesja Rady Gminy w Lipnicy UG
W Lipnicy sesja rady odbyła się w sposób tradycyjny, a nie zdalnie, ale z zachowaniem rygorów sanitarnych. Były maseczki, odpowiednie odległości między uczestnikami. Te zasady spowodowały, że w obradach mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób. Nie zaproszono m.in. sołtysów.

Radny Bogdan Rymon Lipinski zgłosił interpelację w sprawie budowy ogrodzenia przy placu zabaw od strony jeziora Głęboczek. – Chodzi o poprawę bezpieczeństwa dzieci – powiedział radny. Ponowił także interpelację o doposażenie tego terenu rekreacyjnego w elementy siłowni zewnętrznej. – Mieszkańcy całymi rodzinami korzystają z tego miejsca. Kiedy dzieci są na placu zabaw, rodzice mogliby poćwiczyć – stwierdził radny.

Bogdan Rymon Lipinski zapytał także, czy w latach 2018 i 2019 były wypłacane pracownikom Urzędu Gminy w Lipnicy ekwiwalenty za niewykorzystany urlop. – Jeśli tak, to proszę o podanie komu je wypłacono i w jakiej kwocie – stwierdził radny i dodał, że uwzględniając sytuację budżetu gminy takie wypłaty byłyby bardzo niestosowne.

Na sesji przedstawiono informację o spółce Gochy, którą niedawno gmina powołała do obsługi gospodarki śmieciowej. Na jej czele stoi prezes Marcin Kiedrowski. Na pół etatu zatrudniony jest pracownik interwencyjny. Poza tym: dwóch kierowców i dwóch ładowaczy. Obsługę księgową zapewnia zewnętrzne biuro rachunkowe.

Spółka zajmuje się wywozem odpadów od 8 kwietnia br. Ma na stanie dwa używane auta. – Przepisy zmuszą nas do wywozu odpadów zmieszanych dwa razy w miesiącu. U nas nie za bardzo się to sprawdza. W drugim wywozie śmieci było o 40 procent mniej – mówił Marcin Kiedrowski. Dodał, że niestety, część mieszkańców źle segreguje odpady.

Wójt Lipnicy Andrzej Lemańczyk poinformował m.in., że został złożony wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy ulicy Spacerowej w Borowym Młynie. Na sesji przegłosowano przyjęcie gruntu (darowizna) od jednego z mieszkańców, aby można było przeprowadzić prace.

Za to już w tym roku przebudowana zostanie droga w Borzyszkowach. W przetargu złożono 4 oferty. Najtańsza (123 tys. zł) pochodzi od firmy Eko-Instal.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza