Siatkarki Energi Czarnych Słupsk wygrały III ligę

Krzysztof Piotrkowski
Świetnie spisały się siatkarki Energi Czarnych Słupsk w ostatnim meczu III ligi. W Gdańsku słupszczanki pokonały tamtejszy zespół AZS Akademię Siatkówki Uniwersytet Gdański 3:0 (25:19, 26:24, 25:17).

Zespół Energi Czarnych Słupsk wystąpił w składzie: Daria Świerk - libero, Maja Ziemianowicz, Elżbieta Klein, Martyna Gałek - kapitan, Aleksandra Ozolin, Karolina Sikora, Daria Szyjkowska, Izabela Narwojsz, Sara Suryś, Zuzanna Lipa, Izabela Miklasińska, Maria Majewska - libero.

W porównaniu z poprzednim meczem w Słupsku z gdańszczankami (również zwycięskim 3:0), nie wystąpiły: Aleksandra Marglarczyk i Kinga Borzyszkowska. Słupszczanki tylko w drugim secie miały nieco problemów pod jego koniec.

- Wygraliśmy, a to najważniejsze. Trzeciego seta wygraliśmy zdecydowanie. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, bo daje nam pierwsze miejsce - powiedział Marek Majewski, trener Czarnych.

Zwycięstwo w III lidze nie oznacza bezpośredniego awansu do II ligi. Przed słupszczankami jeszcze dwa etapy. W pierwszym w Koszalinie lub w Słupsku w dniach 9-11 kwietnia wystąpią w półfinałowym turnieju. W systemie każdy z każdym zagrają zespoły: Energa Czarni Słupsk, MKS Koszalin, Piątka Turek i MUKS Tie Break Solec Kujawski.

Zwycięzca tego turnieju będzie gospodarzem turnieju finałowego.