Siatkówka: Dwie porażki AP Czarni w Gdyni

Cztery dobre sety zagrały siatkarki Akademii Pomorskiej Czarni Słupsk w Gdyni z faworyzowanym Treflem. Przegrały dwa razy po 0:3, ale udowodniły że grać w siatkówkę potrafią.

W pierwszym spotkaniu słupszczanki zagrały dobrą siatkówkę, bez psychicznych obciążeń, bez niepotrzebnego balastu. W pierwszym secie trwała walka do stanu 12:11 dla gospodyń.

Potem silna zagrywka Anny Sołodkiewicz, która miał już w tym sezonie zacząć grę w ekstraklasie z Gedanią Żukowo, trochę spustoszyła obronę AP Czarni. Dużo także walki było w trzecim secie, słupszczanki długo prowadziły 2 - 3 punktami, było już nawet 20:18 dla nich. - Już myślałem , że uda nam się go wygrać - podsumowywał ten fragment Marek Majewski, szkoleniowiec słupskiej drużyny. Jeszcze jednak nie tym razem.. Cały zespół w tym spotkaniu zagrał równo i na wysokim poziomie. - To był nasz najlepszy mecz z tych, które do tej pory graliśmy przeciwko liderowi rozrywek - oceniał Majewski.

Trefl to zbyt doświadczona drużyna, by nie wykorzystać atutu własnego boiska. - Jak się z nimi gra na styku , i jest remis, to poddenerwowane popełniają błędy. Jeśli odskoczą i złapią wiatr w żagle jest gorzej. My staraliśmy się robić wszystko co możliwe. Postawa dziewczyn w pierwszym meczu podobała mi się, grały z polotem, swobodnie - komentował słupski szkoleniowiec.

W drugim meczu goście znów dobrze zaczęli. W kolejnych mnożyły się jednak błędy indywidualne, znów zagrywka Sołodkiewcz sprawiła słupszczankom bardzo dużo kłopotów. Lekko zrezygnowane w trzecim secie przestały wierzyć, że można w Gdyni osiągnąć jeszcze pozytywny wynik.

Trefl Gdynia - AP Czarni 3:0 (25:15, 25:16,25:22) i 3:0 (25:18, 25:17, 25:8).
AP Czarni: Goździewicz, Dydak, Kalinowska, Nowak, Majewska, Olszonowicz, Miklasińska, Szutenberg, Połeć, Kolesińska - libero, Bydołek, Filipiak.

Trzecie spotkanie

Trzeci mecz w półfinale play off odbędzie się w Słupsku. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 7 marca o godz. 17 w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szarych Szeregów.