MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siłownie czekają na otwarcie, ale nie wszystkie wrócą od razu po otrzymaniu pozwolenia od rządu

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Materiały prasowe Just Gym i BesterGym Fitness Club
Fryzjerzy i kosmetyczki wrócili już do pracy, powoli więc zbliża się pora powrotu siłowni i klubów fitness, które w planie odmrażania gospodarki uwzględnione są w czwartym, ostatnim etapie. Optymistyczny scenariusz zakłada, że otwarcie nastąpi już na początku czerwca. Zapytaliśmy słupskie siłownie, jak spędziły kwarantannę i co szykują na otwarcie.

Na wstępie należy zaznaczyć, że kontakt z większością siłowni w Słupsku jest utrudniony ze względu na to, że przeważnie budynki stoją zamknięte, a telefony odbierane są sporadycznie. Część klubów nie chce udzielać szczegółowych informacji, bo sytuacja nadal jest niepewna i trudno odpowiedzieć, czy otwarcie sal dla klientów będzie opłacalne przy planowanych obostrzeniach. Dlatego musimy się przygotować na to, że nawet jeśli rząd da zielone światło do otwarcia, to niekoniecznie uda nam się wrócić no naszego ulubionego klubu czy siłowni. Co prawda reżim sanitarny nie został jeszcze sprecyzowany, ale właściciele już boją się, że nie dadzą rady sprostać oczekiwaniom.

- Nam się otwarcie prawdopodobnie po prostu nie opłaci, bo jesteśmy za mali. Duże kluby mogą sobie pozwolić na zorganizowanie zajęć z zachowaniem odpowiednich odległości, my tego miejsca po prostu nie mamy. Do naszych sal, przy zachowaniu zaleceń rządowych, najpewniej wejdzie zaledwie kilka osób – informuje jeden z małych klubów fitness w Słupsku.

Nic nie jest jeszcze przesądzone, a decyzje rządu najprawdopodobniej nadejdą najwcześniej w przyszłym tygodniu i to tylko wtedy, kiedy liczba osób zarażonych nie będzie gwałtownie rosła. Ale w Słupsku są siłownie, które już teraz są pewne, że gdy tylko dostaną pozwolenie, będą czekać na klientów z otwartymi szeroko drzwiami.

- Kiedy tylko zakaz zostanie zdjęty ruszamy wraz ze wszystkimi zajęciami i oferowanymi przez nas usługami - siłownią, zajęciami fitness, spinningiem, spa, solarium. W czasie kwarantanny nasi instruktorzy byli w stałym kontakcie ze swoimi podopiecznymi, prowadzili nawet zajęcia w plenerze na świeżym powietrzu. Były to zarówno treningi cardio, jak i treningi siłowe. Przeprowadzane oczywiście w miarę możliwości – mówi Jacek Gudrowski, właściciel BesterGym Fitness Club.

Ale aktywność w czasie kwarantanny nie uchroniła siłowni przed dużymi stratami. Właściciel szacuje, że przez epidemię stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Inną siłownią, tym razem sieciową, która czeka na pozwolenie na otwarcie jest Just GYM.

- Czas zamknięcia klubów fitness dla Just GYM nie jest czasem straconym. Nasza sieć zadbała przede wszystkim o bezpieczeństwo klubowiczów, którzy będą mogli do nas wrócić i ćwiczyć. Przeprowadzona została całościowa dezynfekcja klubów obejmująca maszyny, sprzęty do ćwiczeń i wszystkie pozostałe powierzchnie. Dokonaliśmy również czyszczenia i wymiany filtrów w klimatyzacjach i centralach wentylacyjnych przez profesjonalne firmy posiadające stosowne certyfikaty, co daje nam pewność oddania czystej i bezpiecznej siłowni dla ćwiczących – mówi Paweł Ciszek, prezes zarządu Just GYM.

- Opieramy się na doświadczeniach innych klubów fitness i siłowni z całego świata. Jeszcze przed ogłoszeniem zamknięcia klubów fitness i siłowni nasz personel sprzątający wykonywał prace dezynfekujące częściej i intensywniej dla bezpieczeństwa naszych trenujących. Na tą chwilę na terenie klubów zostały zamontowane dozowniki z płynami dezynfekującymi, oznaczenia dbałości o dezynfekcję i zachowanie bezpiecznej odległości. Jesteśmy też w trakcie montażu automatycznego systemu pomiaru temperatury i licznika klientów, zespolonego z naszym systemem śluz wejściowych. Obecny czas zamknięcia klubów został również przeznaczony przez nas na odświeżenie klubów, wykonanie remontów oraz delikatne zmiany w wyglądzie i funkcjonalności naszych placówek.
Otwarcie siłowni, klubów fitness i klubów tanecznych to jak na razie ostatni z deklarowanych etapów przywracania aktywności sportowej. Do tej pory rząd nie wypowiedział się na temat otwarcia basenów i wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli na to jeszcze długo czekać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza