Skrót meczu Piast Gliwice - ŁKS Łódź 4:0. Gole, bramki. Demolka w drugiej połowie

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Piast Gliwice dał prawdziwy popis w meczu z ŁKS Łódź. Strzelił cztery gole i nie stracił żadnego. Co jednak najciekawsze, wszystko co najlepsze zadziało się dopiero w drugiej połowie. Polecamy skrót najciekawszych akcji. Dzięki efektownej wygranej (najwyższej w sezonie) PKO Ekstraklasa zostaje na stadionie przy Okrzei na kolejną edycję.

Piast Gliwice - ŁKS Łódź: skrót meczu, gole

Gospodarze – jak deklarował ich trener Aleksandar Vuković – chcieli wygrać w dobrym stylu i plan zrealizowali. Przypieczętowali tym samym pozostanie w lidze.

Początek meczu należał do łodzian, którzy przeprowadzili kilka akcji ofensywnych, niezakończonych dobrymi strzałami.

W miarę upływu czasu coraz częściej gra przenosiła się w okolice pola karnego ŁKS. W 26. minucie Kamil Wilczek był blisko przejęcia piłki po zbyt słabym podaniu Rahila Mammadova do własnego bramkarza, chwilę potem strzał głową Michaela Ameyaw obronił Aleksander Bobek, wyczerpując tym samym limit emocji przed przerwą.

Piast Gliwice rozbił ŁKS Łódź po przerwie. Utrzymanie w PKO Ekstraklasie zapewnione

Po wznowieniu gry gliwiczanie ruszyli do przodu i po trzech minutach prowadzili. Po wrzucie z autu przez Patryka Dziczka piłka trafiła w polu karnym do Ameyawa, który z bliska trafił do siatki.

Ekipie trenera Marcina Matysiaka wyraźnie spieszyło się do wyrównania, ale rywale przetrwali kilka trudnych minut, a potem spróbowali – skutecznie - podwyższyć prowadzenie. Najpierw po obronionym uderzeniu Ameyawa dobitką zakończył akcję Wilczek, później Jorge Felix technicznym strzałem z 10 metrów po raz trzeci pokonał Aleksandra Bobka. Nie widziało tego 231 kibiców ŁKS, którzy wcześniej opuścili stadion.

Czwartego gola zdobył Felix z linii pola karnego, przy biernej postawie łódzkiej defensywy. Hiszpan ustalił w ten sposób wynik spotkania. Piotr Girczys, PAP

Oto jak wygląda ranking najwyższych frekwencji na meczach polskich klubów w sezonie 2023/2024. Wbrew pozorom to wcale nie finał Pucharu Polski na PGE Narodowym przyciągnął na trybuny rekordową widownię. To widowisko przebił jeden hit na Stadionie Śląskim!