Jacek Czaplewski
od 16 lat
Pogoń Szczecin nie bez problemów wyeliminowała Linfield FC w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. W rewanżu dwukrotnie to gości obejmowali prowadzenie. Decydujący głos na szczęście należał do specjalisty od mocnych prób z dystansu, czyli Wahana Biczachczjana. Polecamy obszerny skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Bramki z meczu Pogoń Szczecin - Linfield FC

Pogoń nie ma obecnie klasowego bramkarza i to jest jej największy problem. Wobec kontuzji Dantego Stipicy między słupkami stanął Bartosz Klebaniuk. Tak jak Chorwat nie ustrzegł się błędów.

Ostatecznie Pogoń zwyciężyła w obu meczach, ale martwiący jest stosunek bramek: 8-4. Po wygranej 5:2 w Belfaście udało się nie bez problemów zwyciężyć w Szczecinie 3:2.

Zespół Linfield objął prowadzenie w 16 minucie i później także w 52. Pogoń nie potrafiła odpowiedzieć przed przerwą. Pierwszy raz do remisu doprowadziła dopiero w 49 minucie, gdy szansy nie przepuścił Efthymis Koulouris. Nowy snajper strzelił po golu w każdym z czterech meczów o stawkę!

Potem Pogoni pomógł Linus Wahlqvist. Gdy mecz wkraczał w ostatnią fazę, wygraną zapewnił Wahan Biczachczjan. Pomocnik uderzył w swoim stylu, wprawiając w zachwyt blisko 17 tys. kibiców.

Kolejnym rywalem Pogoni będzie belgijski Gent. To piekielnie silny rywal. Żylinie w pierwszym meczu wbił u siebie pięć bramek.